Laptop 95 dereceyi görünce USB'ler çalışmıyor

mahmut13

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Laptopum ısınınca USB'ler çalışmıyor 85 dereceyi geçtikten 15 20 dk sonra USB'ler takıp çıkarılıyormuş gibi oluyor. Laptopun hoparlörü bass boosted oluyor direk ya da cızırtı sesi yapıyor. Termal macunu yeni değiştirdim temizliğini de yaptım. Kullandığım macun Cooler Master MasterGel Pro. Macunu değişmeden önce de aynı sorun vardı yardımcı olabilirseniz çok güzel olur. Haftalardır araştırıyorum ama bir sonuç bulamadım.

Monster Abra A7 v12.1 17,3

Fanı Full açsam da sorun olmuyor sadece ısınınca böyle bir sorunla karşılaşıyorum

Isıdan kaynaklı yapıyor o halde, kasa kalitesi yetersiz gibi duruyor. Monster omur boyu bakım veriyordu yanılmıyorsam, gonder sorununu yaz yardımcı olurlar portlarda sıkıntı varsa.

Aslında çalışmama sebebi portlardan değil işlemci ısınıyor portdan gelen sinyale yanıt veremiyor.

Eski HP pavilion g16 laptobumda da aynı sorun var. Isınınca harici tüm USB bağlantıları donuyor soğutunca geri geliyor.

Çözümü basit işlemcin fazla ısınmayacak.

Aslında çalışmama sebebi portlardan değil işlemci ısınıyor portdan gelen sinyale yanıt veremiyor.

Eski HP pavilion g16 laptobumda da aynı sorun var. Isınınca harici tüm USB bağlantıları donuyor soğutunca geri geliyor.
olabilir laptobun klavyesi çalışıyor ama hopörleri bozuk ses çıkarıyor işlemci ısınmasını nasıl engelleyebilirim bilmiyorum termal macun fan temizliği yaptım ama sorun çözülmedi yine de

olabilir laptobun klavyesi çalışıyor ama hopörleri bozuk ses çıkarıyor işlemci ısınmasını nasıl engelleyebilirim bilmiyorum termal macun fan temizliği yaptım ama sorun çözülmedi yine de
USB güç kablolarının geçtiği koridora bak. İşlemciyi soğutmakla görevli bakır bölgeden geçiyorsa bu bölgedeki ısı güç kablosuna değip sinyal akışını kesebilir. Analizin sonucunda baktın böyle bir durum var ısınan bölge ile kablo arasına tampon görevi yapacak termal ped yerleştirebilirsin. Belki bir fayda sağlar.

USB güç kablolarının geçtiği koridora bak. İşlemciyi soğutmakla görevli bakır bölgeden geçiyorsa bu bölgedeki ısı güç kablosuna değip sinyal akışını kesebilir. Analizin sonucunda baktın böyle bir durum var ısınan bölge ile kablo arasına tampon görevi yapacak termal ped yerleştirebilirsin. Belki bir fayda sağlar.

Değmiyor hocam nasıl anlatsam gri alüminyüm tarzı bir şeyle anakarta bağlı üstünde de SSD'ler duruyor direk anakarta bağlı usbde de aynı sorun oluyor

Geri
Yukarı