Laptop açıldıktan sonra ekran kararıyor

SimonAdebisi

Kilopat
Laptopumu açtığımda Windows ekranından sonra ekran kararıyor ama laptop çalışıyor. Herhangi bir uyku modu veya karanlık moda girme durumu yok. Mouse hareket ettirince açılmıyor, sadece güç düğmesine basınca uyku moduna giriyor. Tekrar bastığımda ekrana görüntü geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlardan FN tuşlarını devre dışı bırakıp dener misiniz? Bir tuş basılı kalıp cihazı askıya alıyor olabilir.

Ayarlardan FN tuşlarını devre dışı bırakıp dener misiniz? Bir tuş basılı kalıp cihazı askıya alıyor olabilir.
Evet FN tuşlarını kurcalamıştım ondan sonra başladı sorun. FN tuşlarını nasıl devre dışı bırakırız? BIOS'da ayarını bulamadım.

Evet FN tuşlarını kurcalamıştım ondan sonra başladı sorun. FN tuşlarını nasıl devre dışı bırakırız? BIOS'da ayarını bulamadım.
BIOS'dan değil. Ayarlara gelip Cihazlar sekmesinden Yazma bölümüne tıkladığınızda FN ile ilgili bir seçenek göreceksiniz. O seçeneği kapalı konuma getirirseniz düzelecektir. Eğer Ayarlarda böyle bir seçenek yoksa BIOS üzerinden çözeriz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı