Laptop açıldıktan sonra ekran gelmiyor

tarik_kemal

Femtopat
Daha fazla  
Eskidendir kullandığım kötü bir laptopum var. Son zamanlarda çabuk ısınmaya başlamıştı. (hiç temizlemiyorum) bugün de normal bir şekilde kullanırken ekran dondu ve azıcık renk değişimi oldu. Biraz bekledikten sonra kapatıp açtım fakat ekran hiç gelmedi. Ama açılma sesi geldi ve masaüstündeyken bilgisayarı kapatan alt + F4 kısayolunu denedim ve oldu. Yani masaüstüne geliyor fakat ekran gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskidendir kullandığım kötü bir laptopum var. Son zamanlarda çabuk ısınmaya başlamıştı. (hiç temizlemiyorum) bugün de normal bir şekilde kullanırken ekran dondu ve azıcık renk değişimi oldu. Biraz bekledikten sonra kapatıp açtım fakat ekran hiç gelmedi. Ama açılma sesi geldi ve masaüstündeyken bilgisayarı kapatan alt + F4 kısayolunu denedim ve oldu. Yani masaüstüne geliyor fakat ekran gelmiyor.
Bilgisayara bakım yapın. Termal macunu değiştirin içini ve fanlarını temizleyin. Düzelmezse HDMI kablosu ile monitör/televizyona takın. Ekran gelirse sorun laptopun ekranındadır.

Ekran kartına baktırabilirsiniz. Birde laptopunuzu başka bir ekrana bağlamayı dener misiniz? Eğer ekran gelirse sorun laptopunuzun ekranında, gelmezse ekran kartınızda sorun olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı