Laptop açılıp anında kapanıyor

TaylanGrdesli

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Toshiba Satellite C55-C-16W kodlu dizüstü bilgisayarımda başlat tuşuna bastıktan sonra 2-3 saniyeliğine başlat tuşunun ışığı ve şarj gösterge ışığı yanıyor ve yaklaşık 2-3 saniye geçtikten sonra tekrar sönüyor ve kapanıyor, aynı şeyler tekrar tekrar oluyor ve yaklaşık 3-4 defa bu döngü tekrar ettikten sonra bilgisayar tamamen kapanıyor. Bazen tesadüfi olarak açılıyor. Bu bilgisayarın yeni sahibiyim o yüzden bir RAM voltaj uyuşmazlığı olduğunu düşündüm ve bilgisayarda takılı bulunan 1.35 voltaj değerli RAM yerine 1.5 voltaj değerli yeni bir RAM satın alıp takmama rağmen sorun devam ediyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Düzenleme: Bu arada RAM tek slot. Ayrıca şunu da belirteyim: Her iki RAM'i ayrıca takıp aynı hatayı aldıktan sonra deneme amaçlı ayrı ayrı takıp söktüğümde bilgisayarın açılıp kapanma döngüsü bitiyor ve güç, şarj ışığı yanıp siyah ekran olarak kalıyor.

Son düzenleme:
Bende de bir kere olmuştu, bilgisayar yakın zamanda yanlışlıkla bir sıvıya maruz kaldı ise kısa devre yapıyor olabilir. Hangi RAM'i taktığınızda bilgisayar siyah ekranda kalıyor? Bilgisayarın içini temizlemeyi denediniz mi?

Bende de bir kere olmuştu, bilgisayar yakın zamanda yanlışlıkla bir sıvıya maruz kaldı ise kısa devre yapıyor olabilir. Hangi RAM'i taktığınızda bilgisayar siyah ekranda kalıyor? Bilgisayarın içini temizlemeyi denediniz mi?
Şu şekilde aslında : RAM'lerden ikisi de ayrı ayrı takılı olduğunda bilgisayar açılıp kapanma döngüsüne giriyor, her iki RAM'den herhangi bir RAM takılı olmadığında yani RAM slotu boş olduğunda ise bilgisayar siyah ekranda kalıyor. Herhangi bir temizleme yapmadım bir öneriniz var mı ?

Şu şekilde aslında: RAM'lerden ikisi de ayrı ayrı takılı olduğunda bilgisayar açılıp kapanma döngüsüne giriyor, her iki RAM'den herhangi bir RAM takılı olmadığında yani RAM slotu boş olduğunda ise bilgisayar siyah ekranda kalıyor. Herhangi bir temizleme yapmadım bir öneriniz var mı?

RAM'ları takmadığınızda siyah ekranda kalması çok normal. Bilgisayarın içini temizlemenizi öneririm. Bilgisayarınızı en son içerisinde bir uygulama açıkken uyku moduna mı aldınız?

RAM'ları takmadığınızda siyah ekranda kalması çok normal. Bilgisayarın içini temizlemenizi öneririm. Bilgisayarınızı en son içerisinde bir uygulama açıkken uyku moduna mı aldınız?
Bilgisayar daha önceki kullanıcıdan elime bu şekilde bozuk olarak ulaştı bu yüzden geçmişini tam bilmiyorum. Siyah ekran detayını vermemin sebebi acaba RAM'ler bir kısa devre sorununa yol açıyor mu şüphemden dolayıydı. Temizlik önerinizi uygulayacağım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı