Laptop açılırken uzun süre siyah ekranda bekliyor

Sistemin yüklenmesini hızlandıran da yavaşlatan da HDD. Bütün programlar işletim sistemleri HDD'nin içinde. Ayrıca HDD nin test sonuçlarına bakmayın siz. Bende bir HDD var test sırasında mükemmel diye geçiyor lakin HDD açılmıyor. İçine giremiyorum. Bilgisayarın bütün bileşenlerini yavaşlatan harddisklerdir. Bence konvansiyonel harddisk devri bitti
m2 ssd alacağım fakat ya sorun hdd de değilse
Ekran kartı driverlarını kaldırıp tekrar kur, laptop üretici sitesinden.
deneyeceğim

Bir aylık oyuncu laptopuna sahibim (laptopun 5400 RPM HDD bulunmaktadır), sorun şudur ki laptop açılışta kendi marka logosunu gösterdikten sonra 1 dk siyah ekranda bekliyor. Daha sonra Windows 10 açılış ekranı geliyor. BIOS'u günceldir. Tüm boot işlemi 2.5- 3 dk sürmektedir ve 2 dk da %100 disk devam ediyor, akabinde laptop acayip kasıyor. Sonra normale dönüyor. Diskte hasar yoktur, test sonuçları iyi. Bir diğer şaşırtıcı nokta ise laptop tam olarak açıldığında saniyelik bir siyah ekran belirip kayboluyor. SSD almak açılış sürecini hızlandırır mı, yoksa laptopumun kronik bir sorunu mu var? Cevaplarınız için teşekkürler.
Sorunlarımız farklı da olabilir ama bir tavsiye vereyim. Benim laptopum da bu dediklerinin daha beteri olmuştu. Yani laptop toplam 2.5 dk da açılıyordu ve örneğin sağ tık yapınca 1 dk bekleyip öyle geliyordu. Windows dan diski sıfırladım. Sorun ortadan kalkmıştı deneyebilirsiniz. Ama benim o işlemim 6 saat zaman aldı. Araştırın laptoplarda "recover" diye bir işlem varmış o şekilde 10 dk da fabrika ayarlarına dönüyormuş. Videoları vardır bir bakıp dediğim yolu bi deneyin derim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı