Laptop Açılışta Ekran Geç Geliyor

Fatih_42

Hectopat
Daha fazla  
Laptop kullanıyorum. Son zamanlarda laptopu açıp şifreyi girdikten sonra ekran yaklaşık 8-10 dk geç açılıyor. Sebebi ne olabilir? Laptop eski 6 senedir kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hdd değişeli daha 1 yıl olmamıştı.
Adsızfasfsafsf.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kötü sektör. Maalesef. Hastayı kaybetmişiz. En yakın zamanda diski çok kullanmayın, değiştirin. Belki Low-Level formatla düzeltebilirsiniz. Ama unutmayın, Low-Level formattan sonra daha kötü de olabilir.

Kötü sektör. Maalesef. Hastayı kaybetmişiz. En yakın zamanda diski çok kullanmayın, değiştirin. Belki Low-Level formatla düzeltebilirsiniz. Ama unutmayın, Low-Level formattan sonra daha kötü de olabilir.
Peki bu neden kaynaklanır ? Daha 1 yıl olmadı değiştireli. Oyun felan çok oynuyorum ondan sıkıntı yapabilir mi?

Yok yok oyundan değil. Diskin sarsılması, düşmesi, çarpması, çalışırken sarsılması v.s gibi kafanın diske çarpmasına yol açacak olaylar kötü sektöre sebep olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı