Laptop ekrana görüntü geç geliyor

Om3rDoruk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 2 hafta önce bilgisayarımda garip bir sorun vardı. Pcyi açtığımda ışığı yanıyor sesi geliyor ancak ekrana görüntü gelmiyordu. 2 3 defa aç kapa yaptıkdan sonra geliyordu. Bende bunun için babamın tanıdığı bilgisayarcıya götürdüm. Bana sorunun ekran kartı çipinden olduğunu ve değişmesi gerektiğini söyledi. Bende kabul ettim. 100 TL karşılığında değiştirdi. Bilgisayarda sorun çözülmüş gibiydi fakat 5 gün sonra aynı sorun yine tekrarladı. Bende tekrar bilgisayarcının yanına gittim sorunun devam ettiğini belirttim. Kendisi sorunun başka yerlere sıçradığını söyledi.

Başka parça değişimi yaptığını söyledi. Sorun yine düzelmiş gibiydi. Geçen cuma günü bilgisayarı teslim aldım. Format attım. İkinci ekran kartı olan AMD ekran kartı sürücüsünü kurduktan sonra sürekli mavi ekran vermeye başladı. Böyle bir sorun daha önce yoktu. Ayrıca AMD ekran kartıyla oyuna fln girince bir anda 100 dereceye çıkıp pc kendini kapatıyordu. Adamı tekrar aradım ve bana o ekran kartıyla oyun oynanmayacağını ve sorunlu olduğunu söyledi. Bende üstelemedim ve bilgisayara tekrar format atıp AMD ekran kartı sürücüsünü kurmadım. Şuan Aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıtlarda duruyor. Ayrıca windows güncelleştirmeleri de kapattım. 3 4 gündür sorunsuz kullanıyordum.

Tabi ikinci ekran kartı iptal oldu. Fakat yine dün akşam bilgisayarı açtığımda sorunun tekrarladığını gördüm. Yani yine bilgisayarın ışığı yanıyor ekrana görüntü geç geliyordu. Adamı aradım sağlam azarladım bu sefer. Yarın tekrar gideceğim yanına. Ama bu sefer farklı tavırda gideceğim. Şimdi sizlerden yardım istiyorum. Şimdi hem AMD ekran kartım sorunlu hemde bilgisayarımda sorun halen devam ediyor. Hiç bir şey anlamadım bu işten. Yarın adama ne demeliyim ? Artık sıkıldım bu işten. Bir an önce çözülmesini istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı