Laptop adaptör farklı değerler ısınma yapar mı?

Scitians

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, cihazım Casper F750 Gold serisi. Sistem inanılmaz derecede ısınıyor. Ne yaptı isem düzelmedi bugün adaptöre bir bakayım dedim. Görsellerdeki adaptörlerden beyaz arka planı olan olması gereken değerler diğeri kullandığım. Bundan yapıyor olabilir mi? Bir de sürekli Linux kurmaya çalışırken yüksek ısı hatası alıyordum. Bu bundan kaynaklanıyor olabilir mi? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG-20230810-WA0041.jpeg
    IMG-20230810-WA0041.jpeg
    122,5 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_2023-08-10-10-04-12-190_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2023-08-10-10-04-12-190_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    48,8 KB · Görüntüleme: 16
Bence fan petekleri tıkanmış olabilir, hem petekleri hem fanını temizletmeni öneririm. Öncelik bunu yapsan düzelirse boşuna adaptör almana gerek kalmaz.

Termal macununu en son en zaman değiştirdiniz? Temizlik yaptınız mı?

İki hafta olmamıştır henüz.

Bence fan petekleri tıkanmış olabilir, hem petekleri hem fanını temizletmeni öneririm. Öncelik bunu yapsan düzelirse boşuna adaptör almana gerek kalmaz.
Hepsini yaptırdım hocam. İki hafta bile olmamıştır henüz. Her şeyi temizlendi. Eğer adaptör yüzünden değil ise başka neyden kaynaklı olabilir? Boşta dahi 80-90 derece gördüm ben cihazda.

İki hafta olmamıştır henüz.

Hepsini yaptırdım hocam. İki hafta bile olmamıştır henüz. Her şeyi temizlendi. Eğer adaptör yüzünden değil ise başka neden kaynaklı olabilir? Boşta dahi 80-90 derece gördüm ben cihazda.

Termal macununuz çok kötü olabilir. Son 2 haftada fanlara dönmelerini zorlaştıracak bir şey kaçmış olabilir. Fanlarda ses var mı?

Termal macununuz çok kötü olabilir. Son 2 haftada fanlara dönmelerini zorlaştıracak bir şey kaçmış olabilir. Fanlarda ses var mı?

Şu an için hayır. Bilgisayarda ses yok. Orijinal alet özellikleri de buymuş.

Dosya Ekleri

• IMG-20230810-WA0045.jpg
    IMG-20230810-WA0045.jpg
    121,8 KB · Görüntüleme: 4
Şu an için hayır. Bilgisayarda ses yok. Orijinal alet özellikleri de buymuş.
Termal macunun yanlış sürülme veya düzgünce dağıtılmama gibi bir şey olabilir mi? Şarj adaptöründen dolayı ısınan ilk defa duyuyorum, BIOS ayarları nasıl belki fan ayarların düşüktür gibi bir şey olamaz mı?

Adaptörden olmaz. Boşta 90 derece görüyorsa o fanlar ya hiç çalışmıyordur yada termal macun ve termal pedler kötü uygulanmıştır. Soğutma bloğunu söküp herşeyi tekrar kontrol etmek lazım.

Geri
Yukarı