Laptop adaptör ucu ısınması

muhammed123eral

Femtopat
2 Yıldır laptop kullanıyorum. Birkaç ay önce kısa devre yaptı tamir ettirdik 350 TL'ye. Kısa devre olunca otomatik bataryada bozuldu batarya ya da 250 TL istediler bizde almadık. Sonra da normal kullanırken bir anda kapandı ve adaptörün ucuna bir baktım öyle bir parmağımı yakıyor ki 10 15 saniye acısı geçmedi. Bu sadece oyun oynarken oluyor ve oynadığım oyunlar Far Cry 3, Minecraft, PUBG Lite, Fortnite, Hitman, CS:GO ve League of Legends bu kadar. Maksimum 1 saat oynayabiliyorum sonra direk kapanıyor çözümü nedir bilen söyleyebilir mi?

Adaptör ucunuz, sokete tam oturmadığı için ısınma yapıyor. İkisinden biri bozulur yakında, yangın da çıkartabilir. Ya adaptör ucunuz ya da soketiniz farklı. Hangisi değiştirildiyse onu orjinaliyle değiştirin.

Adaptör ucunuz, sokete tam oturmadığı için ısınma yapıyor. İkisinden biri bozulur yakında, yangın da çıkartabilir. Ya adaptör ucunuz ya da soketiniz farklı. Hangisi değiştirildiyse onu orjinaliyle değiştirin.

Hiçbirini değiştirmedim adaptörü hiç değiştirmedim yani hala aynı adaptör. Önceden böyle bir sorun yoktu zaten.

Laptop bile ısınmazken adaptör ucu aşırı ısınıyor.
YouTube'deki bir video ile sorunu çözdüm artık oyun oynarken kapanmıyor veya ısınmıyor o kadar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı