Laptop adaptörü neden bozulur?

FAT1HIYY3

Decapat
Makaleler
2
Laptop adaptörümün kablosunu farklı garip pozisyonlara getirmezsem şarj etmiyor. Sorun şarj aletinin ucunda ya da bilgisayarın girişinde değil şarj aletinin kablosunda ayrıca şarj aletinin kablosu elleyince ufak kabarıklar belli oluyor bu neden olmuştur sizce? Şarj aletini değiştirmem şart fakat aynı hatayı tekrar yapmak istemem 2.kez oldu bu.

Kabloda kopuk var. Kabloyu baştan aşağı sağa sola kıvırarak kontrol et ve şarj etmeyen bölgeyi bul, daha sonra o kısmı lehimle falan hallet.

Adaptörün üstünde şu kablonun başladığı kısımda sorun geçen bunu denedim fakat ne yapsam aynı koparıp birleştirmeye de korkuyorum çalıştırırım da havaya uçarım.

Dediğimi deneyin, boşuna masraf etmeyin ama dikkatli olun. Zaten olmazsa yeni bir adaptör alacaksınız kayıbınız olmaz.

Tamam hocam yarın deneyeceğim. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Zaman ayırdığınız için hepinize teşekkür ederim. Tamir etmek biraz boş gibi geliyor ya @pesimist34 hocamın dediğini yapacağım ya da yenisini alacağım.

Zaten en iyisi de yenisini almak.

Bantla geç hacı herkes burada zengin numarası yapmaya çalışıyor 😀

Hocam zengin numarası yapmaya çalışsam buraya yazmam zaten Türkiye vatandaşları nereye zenginlik, para nereye değil mi :D 80 milyonun yerine sağ olsun birkaç şirket sahibi ailesi bir de malum başka aileler yiyor sağ olsunlar Nokia'ya şükredelim.

Hocam zengin numarası yapmaya çalışsam buraya yazmam zaten Türkiye vatandaşları nereye zenginlik, para nereye değil mi :D 80 milyonun yerine sağ olsun birkaç şirket sahibi ailesi bir de malum başka aileler yiyor sağ olsunlar Nokia'ya şükredelim.

Sana demedim dostum ortaya söyledim, herkes zengin gibi fikir ortaya atıyor ama aslında herkes önce banta başvuruyor, saklamanın bir anlamı yok biz bizeyiz 😀

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı