Laptop Aldıktan Sonra Nasıl Test Edilmeli?

onurgs59

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Önceki konumda arkadaşların yardımıyla kendi fikirlerimle de belirleyerek Lenovo Ideapad Gaming 3 - Ryzen 7 4800H - 16 GB - 1650 Ti bulunan ürünü aldım. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Çok şükür, canavar gibi gerçekten.

Sormak istediğim soru: Bu ürünü test etmek için hangi yazılımları kullanabiliriz? Benzer konuları inceledim fakat herkes bir sürü program söylemiş. Net bir şeyde karar kılamadım. Ölü piksel testi yaptım sadece ve bir sorun çıkmadı. AIDA64, HD Tune, FurMark vb. gibi programlar gördüm. Hangisi neyi ölçer, ne yapmalıyız? Bilgili olan varsa yardımını bekliyorum.

MSI Afterburner programı indirip oyun içi istatistiklerin ekran görüntüsünü atın. İşlemci sıcaklığı ve kullanımı/ GPU sıcaklığı ve kullanımı bunları görüp yorum yapılabilir oradan.

Aslında test için değil lakin eğer yoksa Lenovo Vantage yazılımını kurun.

Aslında test için değil lakin eğer yoksa Lenovo Vantage yazılımını kurun.

Yükledim hocam bunu sağ olun.

MSI Afterburner programı indirip oyun içi istatistiklerin ekran görüntüsünü atın. İşlemci sıcaklığı ve kullanımı/ GPU sıcaklığı ve kullanımı bunları görüp yorum yapılabilir oradan.

Kurdum hocam bir ayar yapmak gerekiyor mu nasıl test edeceğiz? Direk ekrandaki değerler yeterli mi yoksa ekran kartı vs. bir şeyler seçiyor muyuz ayarlar bölümü epey geniş. Afterburner'ı açıp oyuna girdim herhangi sol üstte yazılar falan da çıkmadı.
Ek olarak bazı ayarları gösterebildim fakat hangi ayarlar gösterilmeli tam bilmiyorum bir sürü gpu cpu var. Rehber konu varsa veya yazabilirseniz sevinirim
Kararlılık testi yaptım ancak süreyi fazla kaçırmışız 10 dakika demişlerdi 13.5 dakika sürdü :)
Sonuçlar bunlar bilen arkadaşlar değerlendireibilir mi?

1626525526053.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı