Laptop alınır mı?

Rieuxx

Hectopat
Daha fazla  
Laptop piyasasının içinde olanlar ya da anlayanlar için soruyorum. 2 3 hafta önce alacaktım aslında ama alamadım kaldi öyle 3 4 gün önce bir döndüm almak istediğim laptop stokta kalmamış üstelik zamlanmış. Taksit desen ayrı dert deli gibi vade farkı var. 25k civarı bir bütçe var ve elimde patladı resmen. Piyasada olmayacak fiyatlar geziyor. Üstüne üstlük firmalar kelime oyunu yaparak içine dandik watt değerleri ve düşük VRAM koymaktan geri durmuyorlar. Zart değeri zurt değeri kronik sorun bilmem ne, yoruldum. Sizce okulların açılmasına yakın indirimler vs olursa onu beklesem düzelir mi yoksa her saniye kayıp mı?

Oncelikle Turkiye Avrupa'nin coplugu bu gercek yani. Avrupada atiyorum bir ekrankartinin 6-8 gb ramli bilgisayari satilirken bizim ulkede ayni ekran kartinin 4gb ramli modeli satiliyor.

Simdi ozellikle su 3 ay icerisinde hersey inanilmaz pahalilandi. Ben 12500h 12 cekirdek 2050ti 8gbramli pcyi 16000 almistim su an sanirim 21. 3 ayda gecmedi yani yaz icinde almistim max 2 ay gecsin 2 ayda 5bin artmis.
Fazla dusunmenize gerek yok fiyata gore alinacaklar belli buna 5-6 eklerseniz i7 islemcili bir 3050ti alirsiniz ki bence gerek yok. 12500h gayet yeterli. 3060 bilgisyarlara bakiyorsun adam ekrancan caliyor ghostin fazla ekran sapsari klavyede kronik sorunlar filan. 3050ti ile arasinda ben aldigim zamanlar 4bin fark vardi 3060 almadigima seviniroyurm cunku hp victus modellerinde buyuk sorunlar mevcuttu.

Simdi 20-25 kya cok iyi bir masaustu dizilebilir bu bir gercek ama laptopunda cok avantaji var. Alip bir yere gidebiliyorsun. Egitim ve oyun icin laptop cok iyi olur. Sadece oyun ve evde iseniz masaustu oneririm.

Bu butceye 3060 veya 3050ti bir laptop alinabilir. 4gb tabiki. ben memnunum Harici bir monitorum var Benq. Bitane kablosuz fare aldim 10 numara 5 yildiz. Oyunlarda fps cok iyi.

Indirim asla olmaz hocam.

Acer onerebilirim size. Suda var masaustu pc alacaksaniz parcalari 2. elde alabilirsiniz oda olur. Sonucta islemci vs bunlar bozuk olabilecek parcalar deil.

Laptop konusunda HP asla almayin monster almayin. Lenovo, Asus, MSI gibi markalar guzel. Acer ise tam fiyat performans urunu. Ben 500tl bide 8gb ram ekletmistim asiri memnunum.

Oncelikle Türkiye Avrupa'nin coplugu bu gercek yani. Avrupa'da atiyorum bir ekran kartınin 6-8 GB RAM'li bilgisayari satilirken bizim ulkede ayni ekran kartinin 4 GB RAM'li modeli satiliyor.

Simdi ozellikle su 3 ay icerisinde her şey inanilmaz pahalilandi. Ben 12500H 12 cekirdek 2050 Ti 8GB RAM'li PC'yi 16000 almistim su an sanirim 21. 3 ayda gecmedi yani yaz icinde almistim Max 2 ay gecsin 2 ayda 5bin artmis.
Fazla dusunmenize gerek yok fiyata gore alinacaklar belli buna 5-6 eklerseniz i7 islemcili bir 3050 Ti alirsiniz ki bence gerek yok. 12500H gayet yeterli. 3060 bilgisyarlara bakiyorsun adam ekrancan caliyor ghostin fazla ekran sapsari klavyede kronik sorunlar filan. 3050 Ti ile arasinda ben aldigim zamanlar 4bin fark vardi 3060 almadigima seviniroyurm cunku HP Victus modellerinde buyuk sorunlar mevcuttu.

Simdi 20-25 kya cok iyi bir masaustu dizilebilir bu bir gercek ama laptopunda cok avantaji var. Alip bir yere gidebiliyorsun. Egitim ve oyun icin laptop cok iyi olur. Sadece oyun ve evde iseniz masaustu oneririm.

Bu butceye 3060 veya 3050 Ti bir laptop alinabilir. 4 GB tabii ki. Ben memnunum harici bir monitörüm var BenQ. Bir tane kablosuz fare aldim 10 numara 5 yildiz. Oyunlarda FPS cok iyi.

Indirim asla olmaz hocam.

Acer onerebilirim size. Suda var masaustu PC alacaksaniz parcalari 2. elde alabilirsiniz oda olur. Sonucta islemci vs bunlar bozuk olabilecek parcalar değil.

Laptop konusunda HP asla almayin Monster almayin. Lenovo, ASUS, MSI gibi markalar guzel. Acer ise tam fiyat performans urunu. Ben 500TL bir de 8 GB RAM ekletmistim aşırı memnunum.

HP almamasının sebebi nedir? Ne sorunu varmış 3050 Ti modelinde? Benim şansıma sorunsuz mu denk geldi?

Laptop piyasasının içinde olanlar ya da anlayanlar için soruyorum. 2 3 hafta önce alacaktım aslında ama alamadım kaldi öyle 3 4 gün önce bir döndüm almak istediğim laptop stokta kalmamış üstelik zamlanmış. Taksit desen ayrı dert deli gibi vade farkı var. 25k civarı bir bütçe var ve elimde patladı resmen. Piyasada olmayacak fiyatlar geziyor. Üstüne üstlük firmalar kelime oyunu yaparak içine dandik watt değerleri ve düşük VRAM koymaktan geri durmuyorlar. Zart değeri zurt değeri kronik sorun bilmem ne, yoruldum. Sizce okulların açılmasına yakın indirimler vs olursa onu beklesem düzelir mi yoksa her saniye kayıp mı?
Her saniye bir kayıp, Ben de geçen sene alacaktım, üstüne 8 bin zam geldi öyle aldım. Şimdi bir 8 bin daha gelmiş. Güzelce araçtır ve al. Gidip de MSI GF63 gibi berbat ötesi bir bilgisayar alma da.

HP almamasının sebebi nedir? Ne sorunu varmış 3050 Ti modelinde? Benim şansıma sorunsuz mu denk geldi?
Ya yok ya, bunlar fanboy. Bende de var, rakiplerine taş çıkarır. Neredeyse hepsinde 105'lik 3060 varken benimkinde 140'lık 3060 var. Bu forum Asus fancıkları ile dolu, parasını hak etmeyecek bilgisayarlara para yatırmaya alışkınlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı