Laptop alırken nelere dikkat edilmeli?

• Konuyu başlatan nkm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 970

nkm

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben laptop almak istiyorum en önemli amacım yazılım öğrenmek olcak. 2 yıl sonra da yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Çok fazla olmasa da arada oyun oynayacağim.
Laptop alırken nelere dikkat etmeliyim?
Hangi markalara yonelmeliyim?
Orta seviye bir laptop için bütçem ne olmalı?

Merhaba, ben laptop almak istiyorum en önemli amacım yazılım öğrenmek olacak. 2 yıl sonra da yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Çok fazla olmasa da arada oyun oynayacağim.
Laptop alırken nelere dikkat etmeliyim?
Hangi markalara yonelmeliyim?
Orta seviye bir laptop için bütçem ne olmalı?

Öncelikle bütçe belirlerleyin bütçeniz arttıkça alacağanız laptop kalitesi zaten artar.

Sonradan artırılabilir (RAM, hafıza) gibi şeyler değil de ekran kartı ve işlemci gibi özellikleri yüksek olan modeli seçmeye dikkat edin. Çünkü RAM ve hafızayı yükseltebilirsiniz sonradan ama ekran kartı ve işlemci yükseltilemez.

Isınıp ısınmadığını araştırmalısınız. Aksi halde 50.000 TL değerinde de bir laptop alsanız size kağıtta sunulan "vaooooov harika" özellikleri tam anlamıyla kullanamayacaksınız. Sonra gelip burada konu açacaksınız "bu kadar para verdim, bu bilgisayardan çektiğim nedir?" diye... Sonra farklı kronik sorunların olup olmadığını araştırıp karar verebilirsiniz. Tekrar belirtiyorum ısınma konusunu araştırmadan hareket etmeyin, üzülürsünüz. Bu arada önceliğiniz marka değil, model olsun.

8 GB RAM bu devirde neredeyse kurtarması imkansız sonradan bir 8 daha ekletilebilir fakat ekran kartı 4 GB kötü PC.
Farkındaysanız laptop bu. Masaüstü değil. Piyasayı bilmeden yaklaşmayın.

Geri
Yukarı