Laptop alırken nelere dikkat edilmeli?

• Konuyu başlatan nkm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 960
Hocam tamam da 16k bütçede mobil ekran kartlarında zaten 4 üstü bellek yok yani siz ne istiyorsunuz anlamadım.

Hocam siz tüm bilgileri yanlış öğrenmişsiniz şuan için böyle bir durum yok.
Hangi bilgiyi neyi?

Hocam adam zaten +8 ekleyin demiş. VRAM açısından ise laptoplarda VRAM bu fiyatlar için 4-6 arası oluyor.

Arkadaş +8i ben cevap yazdığım sırada düzenle ile ekledi galiba ya da ben görmedin ayrıca 4-6 arası evet bu fiyatlarda öyle bende 4dense 6 daha iyidir diye düşünüyorum.

Hangi bilgiyi neyi?

HP'lerde genel sıkıntı var deyip tüm marka ve modellere kronik sorunlu demek, bu laptopu al 8 GB RAM ekle diyene RAM 8 GB çok az demek, ekran kartının mobil ve masaüstünün bellek miktanın farklı olduğunu bilmeden konuşmak boş konuşmaktır lütfen bilgin yoksa başka konulara yönel.

4dense 6 daha iyidir diye düşünüyorum.

Bu fiyatlandırma da yani 16-17 gibi bit bütçede 6 GB VRAM olan bir laptop yok. Linkini atarsan anında hesabı silebilirim :D

HP'lerde genel sıkıntı var deyip tüm marka ve modellere kronik sorunlu demek, bu laptopu al 8 GB RAM ekle diyene RAM 8 GB çok az demek, ekran kartının mobil ve masaüstünün bellek miktanın farklı olduğunu bilmeden konuşmak boş konuşmaktır lütfen bilgin yoksa başka konulara yönel.

Dostum ufak bir araştırma ile bile HPlerin diğer laptoplara nazaran aynı özeliklerde bile olsa bir kısım daha fazla ısındığını görebilirsin, 3. kere söylüyorum ben @GalaxySal450 hocam sonradan ekledi sanırım +8 RAM olayını ben yazdığımda görmedim hocam sizde doğrularsanız ve ayrıca 8 GB RAM'i bu devirde savunuyorsan senle muhabbete girmek bile zaman kaybı olacaktır ayrıca bellek miktarı farkı evet var yine de az a tabir ediyor ne haddine boş konuşmak falan demek burada nasıl olsa karşılıklı konuşuyoruz bilgi aloşverişi yapıyoruyuz 2 yazı okuyup burada yorum yapmakla olmaz bu işler.

Dostum ufak bir araştırma ile bile HPlerin diğer laptoplara nazaran aynı özeliklerde bile olsa bir kısım daha fazla ısındığını görebilirsin, 3. kere söylüyorum ben @GalaxySal450 hocam sonradan ekledi sanırım +8 RAM olayını ben yazdığımda görmedim hocam sizde doğrularsanız ve ayrıca 8 GB RAM'i bu devirde savunuyorsan senle muhabbete girmek bile zaman kaybı olacaktır ayrıca bellek miktarı farkı evet var yine de az a tabir ediyor ne haddine boş konuşmak falan demek burada nasıl olsa karşılıklı konuşuyoruz bilgi aloşverişi yapıyoruyuz 2 yazı okuyup burada yorum yapmakla olmaz bu işler.
Evet sonradan fark edip ekledim.

Dostum ufak bir araştırma ile bile hplerin diğer laptoplara nazaran aynı özeliklerde bile olsa bir kısım daha fazla ısındığını görebilirsin, 3. kere söylüyorum ben @GalaxySal450 hocam sonradan ekledi sanırım +8 RAM olayını ben yazdığımda görmedim hocam sizde doğrularsanız ve ayrıca 8 GB RAM'i bu devirde savunuyorsan senle muhabbete girmek bile zaman kaybı olacaktır ayrıca bellek miktarı farkı evet var yine de az a tabir ediyor ne haddine boş konuşmak falan demek burada nasıl olsa karşılıklı konuşuyoruz bilgi aloşverişi yapıyoruyuz 2 yazı okuyup burada yorum yapmakla olmaz bu işler.

Hocam bende şimdi gördüm Galaxy hocamın attığı yorum da sonradan düzenlendi yazısı çıkmayınca siz görmediniz sandım, iyi geceler.

Ekran kartının 40W gibi komik bir Watt değerine sahip olmamasına, Monster, Excalibur gibi sorunlu markalara bulaşmamaya, Clevo kasa laptop almamaya, ısınma sorunlu cihazları almamaya dikkat edin genellikle.

Bütçeniz nedir?
Acer Aspire 7 A715-43G hocam bu linkteki bilgisayarın ekran kartı nasıl? 15K bütçeye uygun bir bilgisayar mı sizce? Oyun ve üniversite için kullanılacak.

Geri
Yukarı