Laptop aniden donuyor

Topraklama yüzünden donan laptop, ilk defa duyuyorum.
Hocam valla bende duyuyorum böyle birşey görmedim hayatımda bunun çözümü yok galiba dünyada bi benim başıma geliyor herhalde.
Merhaba! Ben bu laptopu 10 senedir kullanıyorum o 10 senedir hiçbir şey olmadı ama şimdi bu günlerde aniden ekran donuyor sistem çalışıyor fan vb. ama ekranda mouse bile hareket etmiyor. Caps Lock ışığı bile yanıp sönmüyor. Lütfen yardım edin başım dertte sürekli böyle oluyor ne yapacağımı şaşırdım artık termal macunu yeniledim. Driverları güncelledim ama hiç değişen bir şey yok. (Bazen boş dururken de böyle) yani hiçbir şey yapmasam bile. Video izlerken vb. bazen yapmıyor paşa gibi çalışıyor. Sonradan açılır açılmaz donuyor. (Yani daha marka yazısı Windows açılırken gibi) o zamanlar da oluyor. Tamirciye götürdüm %90 anakart tandır dedi. Ama bana hiç anakart gibi gelmedi. Bir keresinde öyle donmuş vaziyette bıraktım sabaha kadar öyle durmuş kendini kapatmıyor da. Lütfen yardım edin.

Bir gün laptopa format atacaktım atamadım tabii yine dondu arkadaşımın bilgisayarını söktüm onun RAM'ini taktım. Sadece bir RAM vardı o da 8 GB'dı en üstte onun RAM'ı en altta da benim 4 GB'lık RAM'im taktım yine dondu tekrar söktüm benim RAM'ı çıkardım sadece arkadaşımkini bıraktım en üstte yine böyle oldu sonra arkadaşımın kini en alta taktım formatta hiç donmadı ama sonra bilgisayar açıldığında donmaya başladı. Artık fırına atacaktım salınsın diye.

Son düzenleme:
Bir gün laptopa format atacaktım atamadım tabii yine dondu arkadaşımın bilgisayarını söktüm onun RAM'ini taktım. Sadece bir RAM vardı o da 8 GB'dı en üstte onun RAM'ı en altta da benim 4 GB'lık RAM'im taktım yine dondu tekrar söktüm benim RAM'ı çıkardım sadece arkadaşımkini bıraktım en üstte yine böyle oldu sonra arkadaşımın kini en alta taktım formatta hiç donmadı ama sonra bilgisayar açıldığında donmaya başladı. Artık fırına atacaktım salınsın diye.

Hocam artık yapacak bir şey kalmamış o zaman anakartta sıkıntı olabilir zaten eski olduğu için laptop anakartını değiştirmeyi mantıklı bulmuyorum laptopu 10 sene kullanmışsınız zaten yeni bir bilgisayar alma zamanı gelmiş bence.

Hocam artık yapacak bir şey kalmamış o zaman anakartta sıkıntı olabilir zaten eski olduğu için laptop anakartını değiştirmeyi mantıklı bulmuyorum laptopu 10 sene kullanmışsınız zaten yeni bir bilgisayar alma zamanı gelmiş bence.

Hocam ben bir de anakart ta oksitlenme olmuş mu diye bilgisayarcıya götüreyim olmazsa yeni bilgisayar alacağım o zaman ama hiç almak istiyorum çünkü ekranı geniş ve HD. Zaten bilgisayar fiyatları da çok pahalı istediğim özellikli bilgisayar 10.000 lira uçmuş uçmuş. Bende senin gibi düşünüyorum anakarttansa anakartı değiştirmem yeni bilgisayar alırım. Yardımların için teşekkür ederim.

Topraklama yüzünden donan laptop, ilk defa duyuyorum.

Şöyle söyleyeyim, topraksız bir sistemde iyi bir kulaklık ile müzik vs. dinlerseniz karta parazit attığını duyabilirsiniz. Hassas sistemlerde enterferans sıkıntı çıkarır. Hani bir ihtimal olabilir dedim, kesinlik belirtmedim zaten.

Şöyle söyleyeyim, topraksız bir sistemde iyi bir kulaklık ile müzik vs. dinlerseniz karta parazit attığını duyabilirsiniz. Hassas sistemlerde enterferans sıkıntı çıkarır. Hani bir ihtimal olabilir dedim, kesinlik belirtmedim zaten.

Tamam canım bende olmaz demedim zaten, ilk defa duydum sadece.

Geri
Yukarı