Laptop ara sıra şarj almayı kesiyor

sorusormayageldim23

Decapat
Kek günü
Daha fazla  
Merhaba,

Laptop kapalıyken düzgün bir şekilde şarj oluyor fakat yük altındayken sürekli şarj olup-şarj olmayı kesiyor, şarj olup-şarj olmayı kesiyor. Bazen yük altında değilken de bunu yapıyor. Bazen de yük altında değilken sorunsuz şarj oluyor.

Laptopun bataryası yeni, belki şarj aletinde temazsızlık vardır diye yeni şarj aleti aldım. Sorun devam ediyor. Onun dışında soketinde vs bir sorun yok, yazılımsal olarak işlemci gücünü düşürmeye kadar da her şeyi denedim. BIOS, Windows, sürücüler vs hepsi güncel. Markası Acer, 8 yıllık fakat temiz bir şekilde upgrade edildi. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.

Merhaba,

Laptop kapalıyken düzgün bir şekilde şarj oluyor fakat yük altındayken sürekli şarj olup-şarj olmayı kesiyor, şarj olup-şarj olmayı kesiyor. Bazen yük altında değilken de bunu yapıyor. Bazen de yük altında değilken sorunsuz şarj oluyor.

Laptopun bataryası yeni, belki şarj aletinde temazsızlık vardır diye yeni şarj aleti aldım. Sorun devam ediyor. Onun dışında soketinde vs bir sorun yok, yazılımsal olarak işlemci gücünü düşürmeye kadar da her şeyi denedim. BIOS, Windows, sürücüler vs hepsi güncel. Markası Acer, 8 yıllık fakat temiz bir şekilde upgrade edildi. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.
Aynı sıkıntı bende de olmuştu, batarya değiştim sorun çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Artı -1 Eksi
Merhaba,

Teşekkürler.
Batarya, CPU ve GPU sıcaklık değerlerini yazabilir misiniz? Belki cihaz çok ısındıgı için otomatik olarak kesiyordur güç akışını. Ayrıca ayarlardan pil kısmını da kontrol etmeyi unutmayın.

Artı -1 Eksi
Dediğim gibi pil ayarlarini kontrol edin, pili dinlendirme modu vardır belki bu konuda bilgim yok. Ya da şarj aletinizi başka prize takın, varsa başka şarj aleti deneyin. Bir sürü seçenek var.
Dostum konu hakkında bilgin yoksa neden yazıyorsun ki? Başka prize takmayı denememiş olmam mümkün mü ayrıca?

Yazdiginiz yazi da baska prizi denediginiz yazmiyor o yuzden bunu denemenizi tavsiye ettim "dostum"

Cok profesyonel tavsiyeler istiyorsan foruma degil, direkt bilgisayarciya git.
Sen de aklına her geleni yazmak için "günlük" kullanabilirsin. iyi forumlar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı