Laptop oyun oynarken şarj almayı kesiyor

anlznn

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
İntel uhd graphics
İşlemci
İ5 10210u
2 yıllık Casper marka laptop var bu sorun 3-4 aydır var bilgisayar şarjı düşükken şarj almayı kesiyor. Şarj belirli bir yüzdeye ulaşana kadar mesele 70 80 şarj almayı bırakıyor. 2 saniyeliğine sonra geri alıyor fakat şarjı dolunca 80 veya 90 civarında bu sorun olmuyor. Özellikle oyun oynarken şarj almayı kesiyor yardım edin ne denediysem olmadı servise verdim 2 kere sorun yok dediler.

Büyük ihtimalle laptop uzun ömürlü pil modunda veya ona benzer belirli bir kısıtlayıcıyla ömrü uzatılıyor. İnternetten araştırırısan bulabilirsin.

Büyük ihtimalle laptop uzun ömürlü pil modunda veya ona benzer belirli bir kısıtlayıcıyla ömrü uzatılıyor. İnternetten araştırırısan bulabilirsin.

Çok araştırdım farklı modellerde dediğiniz gibi bir koruma modu var fakat bende yok galiba bulamadım ne ayarlarda ne BIOS menüsünde böyle bir ayar bulamadım.

Çok araştırdım farklı modellerde dediğiniz gibi bir koruma modu var fakat bende yok galiba bulamadım ne ayarlarda ne BIOS menüsünde böyle bir ayar bulamadım.
Böyle bir ayarı kullanıcıya açmaz hiçbir firma zaten. Amaç gömülü bataryanın ömrünü uzatıp servise gelecek cihaz sayısını azaltmak.

Cihazınızın kontrol uygulaması var ise perofrmans modlarını teker teker deneyerek kapatmayı deneyebilirsiniz. Hangi modda şarj oluyorsa onu kullanın.

Cihazda kontrol uygulaması yok fakat güç planlarında oynamalar yaptım işlemci hızlarını düşürdüm yüksek performans, dengeli vs hiçbiri işe yaramadı.

Böyle bir ayarı kullanıcıya açmaz hiçbir firma zaten. Amaç gömülü bataryanın ömrünü uzatıp servise gelecek cihaz sayısını azaltmak.
Haklısın ama bu sorun yoktu uzun zamandır bi kaç aydır olmaya başladı eğer öyle olsaydı ilk günden beri devam ederdi sorun

Cihazda kontrol uygulaması yok fakat güç planlarında oynamalar yaptım işlemci hızlarını düşürdüm yüksek performans, dengeli vs hiçbiri işe yaramadı.

Haklısın ama bu sorun yoktu uzun zamandır bi kaç aydır olmaya başladı eğer öyle olsaydı ilk günden beri devam ederdi sorun
Zamanla fark etmiş olabilirsiniz. Neredeyse tüm oyun cihazlarında var bu özellik artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı