Laptop bakır boru ile fan arasındaki bandın ismi

kralonur1417

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar fan ile bakır boru arasındaki siyah bant asetat bandı diye mi geçiyor? İleri de koptugu zamanlarda temin edeceğim hep. Bilgim yok, yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar fan ile bakır boru arasındaki siyah bant asetat bandı diye mi geçiyor? İleri de koptugu zamanlarda temin edeceğim hep. Bilgim yok, yardımcı olursanız sevinirim.

Bundan mı bahsediyorsunuz?

Evet bu bant isimi görür mü? Herhangi bir bant yapistirildiginda ısınma oluyormuş. Erime söz konusu olur mu? Teşekkürler şimdiden.

Hocam laptopta sogutucu bakir borunun ızgara kısmıyla fan arasındaki baglanti zamanla yapışkanlıgi azalip düşüyor. Onun için alacağım.

Evet bu bant isimi görür mü? Herhangi bir bant yapistirildiginda ısınma oluyormuş. Erime söz konusu olur mu? Teşekkürler şimdiden.

Hocam ben buna benzer laptop fan bandını yaklaşık 8 ay önce bilgisayarcıdan 20 liraya almıştım. Almadan önce bilgisayarcıya işlemcinin çıkabileceği yaklaşık maksimum değer olan 105 C derecede bu bant yanar mı diye sormuştum. Hayır yanmaz dedi, ne kadar doğru söyler bilmiyorum ama ona güvenerek satın aldım ve termal macun yenileme ve fan temizliğini kendim yaptıktan sonra fanı bantladım. Daha sonra laptopu satmıştım. Sattığım kişiye arada soruyorum laptopta bir sorun var mı diye. Hayır sorun yok dedi.

O zaman bu attiginizi alıyorum sikinti yoksa ısıya dayanıklı olması yetiyormuş oyle diyorlar.

Ben bunu bilmiyorum Aliexpressten hiç ürün satın almadım. Nasıl olur bilmiyorum
Çevrenizdeki bilgisayarcı ve elektronikçilere önce bir bakın isterseniz
Benim aldığım bantın markası Coroplast yazıyor. Ekte fotoğrafını yüklüyorum. Hafif pütürlü ve bez gibi bir dokusu var.

Dosya Ekleri

• IMG_20200606_112336.jpg
    IMG_20200606_112336.jpg
    378,6 KB · Görüntüleme: 391
  • IMG_20200606_112226.jpg
    IMG_20200606_112226.jpg
    488,6 KB · Görüntüleme: 355
Son düzenleme:
Bu bandı laptop tamircileri satmıyoruz diyor. Vatanbilgisayar veya mediamark gibi yerlerden bulabilir miyiz? Veya koçtaş?

Geri
Yukarı