Laptop batarya kullanımı nasıl olmalı?

Soul Knight

Decapat
Daha fazla  
Yeni bir laptop aldım bataryayı nasıl kullanacağımı bilmiyorum oyun oynarken hızlı tükeniyor şarjda oynamayada çekiniyorum. Şarjı %100 iken prize takarak kullan diyorlar ömrü en uzun olacak şekilde nasıl kullanırım?

Şarjda kullanman en sağlıklısı çünkü artık yeni bilgisayarlar pil dolduktan sonra akım kesiyor ve direkt prizden aldığı güçle çalışıyor, üstelik cihazlar pildeyken tam güç veremiyor.

Bu kadar kafa yormanıza gerek yok. Oyun oynarken şarjda kullanırsanız performansı da artacaktır. Sadece gece yatarken şarjda bırakmayabilirsiniz onun dışında pek de kafa yormanıza gerek yok.

Yeni bir laptop aldım bataryayı nasıl kullanacağımı bilmiyorum oyun oynarken hızlı tükeniyor şarjda oynamayada çekiniyorum. Şarjı %100 iken prize takarak kullan diyorlar ömrü en uzun olacak şekilde nasıl kullanırım?

Şarjda oynamaya çekiniyorum diye bir şey olmamalı, asıl pilde oynamak zararlı. Oyun oynarken şarjda oynamalısınız. Şarjda oynarken de %100 olmasına dikkat edin pil düzeyinin.

Yeni nesil laptoplar çok güç tüketiyor piller bunu karşılayamadığı için performans aşırı derecede düşüyor. Ben bu yeni nesil laptopların şarjda kullanmak için değil de sadece taşınabilirliği kolaylaştırdığını düşünüyorum. Özellikle oyunlarda gerçek performansını almak için şarja takılı kullanmalısınız.

Yeni nesil laptoplar çok güç tüketiyor piller bunu karşılayamadığı için performans aşırı derecede düşüyor. Ben bu yeni nesil laptopların şarjda kullanmak için değil de sadece taşınabilirliği kolaylaştırdığını düşünüyorum. Özellikle oyunlarda gerçek performansını almak için şarja takılı kullanmalısınız.

Hocam elimde Acer'in:
Intel Core i5 1135G7 işlemcili, 8 GB RAM'li ve 256 GB SSD'li dizüstü bilgisayarı var yeni nesil laptoplardan sayılır mı?

Hocam elimde Acer'in:
Intel Core i5 1135G7 işlemcili, 8 GB RAM'li ve 256 GB SSD'li dizüstü bilgisayarı var bataryası yeni nesil laptoplardan sayılır mı?
Acer Control Center indirip bataryayı %80'e sınırlandırın ve oyun zamanı şarja takın. Pilde kullanilacaksa pil tasarrufunu açın ve CPU hızını sınırlandırın piliniz uzun saatler gider.

Geri
Yukarı