Rehber Laptop batarya sağlığı nasıl kontrol edilir ve yükseltilir?

Hocam bende -1 Watt yazıyor dün 1700 Watt yazıyordu bu test bataryayı etkiliyor mu?

Hocam fabrika çıkışı 30.000 mWh gözüküyor. Testten önce 25.000'di. Testi yapınca 24.530 mWh'ye düştü. Bunun hakkında fikrin var mı?

Son düzenleme:
Yani batarya sağlığını iyileştirmekle bu testin doğrudan bir alakası yok. Sadece bataryanın gerçek sağlığını güncellemek için bunu yapıyoruz.
Windows güç seçeneklerini bataryadan aldığı bilgiye göre ayarlar. Mesela 10 güç gösteren batarya 2 güce düştüğünde windows güç ayarlarını kısar, ama aslında bataryada hala 5 güç vardır. Yani sadece sayıları değiştirmiyorsunuz, davranışlarını da değiştiriyorsunuz. Batarya sağlığını nasıl arttırıyor teknik bir bilgim yok, ancak ben artış gözlemledim.

Anladım hocam, teşekkürler.

Çok yararlı bi konu, öne çıkarılması lazım. çok teşekkür ederim

Merhaba, bahsettiğin gibi CMD üzerinden verilen komutları girdiğimde bir link oluşuyor, linke tıkladığımda ise bir takım bilgiler gözüküyor. Lakin bizim ilgilenmemiz gereken kısımda ise şöyle bir ibare mevcut: "No batteries are currently installed" bunun bir çözümü var mıdır?

Başlat üzerinden "Powershell" açın ve şu komutu girin:

Kod:
Get-CimInstance Win32_Battery

Bu komutu girdiğinizde batarya bilgilerinizi görebiliyor musunuz?

Başlat üzerinden "Powershell" açın ve şu komutu girin:

Kod:
Get-CimInstance Win32_Battery

Bu komutu girdiğinizde batarya bilgilerinizi görebiliyor musunuz?
Powershell'i yönetici olarak başlattım ve bahsettiğin kodu girdim, lakin herhangi bir tepkime vermedi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…