Rehber Laptop batarya sağlığı nasıl kontrol edilir ve yükseltilir?

Ayarlar - "Güncelleştirme ve Güvenlik" - sol taraftan "Sorun gider" - "Ek sorun gidericiler" - Burada "Güç" sorun gidericisini çalıştırır mısın?
Tamamdır deniyorum.
Dediğin gibi yaptım ekran parlaklığı gibi sorunlar tespit etti bunları düzeltti verdiğin komutu CMD ile etkinleştirdim fakat maalesef olmadı...

Tamamdır deniyorum.
Dediğin gibi yaptım ekran parlaklığı gibi sorunlar tespit etti bunları düzeltti verdiğin komutu CMD ile etkinleştirdim fakat maalesef olmadı...
Maalesef başka fikrim kalmadı... Windows üzerinde sorun gözükmüyor.

Reis bu gaming laptoplarda ise yariyor mu? Benim batarya kapasitesi 84 den 79.9 a indi. Orijinal kapasitesi de 80. Bunu yapsam tekrardan 84 e yukseltebilir miyim?

Benim laptoptaki rapor da design ve Full charge capacityleri aynı 9.332 mwh ancak bu değer çok düşük değil mi? Zaten batarya ile çalışma süresi yarım saatten bile az. Çözüm bataryayı değiştirmek mi? Ayarlarla bir şeyler iyileştirilebilir mi?

Değer düşük, bataryası öyle tasarlanmıştır. Laptop modeli nedir?

Laptop orjinal ancak 7 senelik. Tamire filan hiç gitmedi. Raporda gözükenEki Görüntüle 1449952
Batarya orijinal. Konudaki kalibrasyonu deneyebilirsiniz. Bataryayı bilgisayar hiç açılmayacak kadar (bilgisayar kapandıktan sonra tekrar tekrar açmayı deneyin) bitirin, kapalı halde iken şarja takın. Bilgisayarı açmayın. Şarj %100 dolunca (laptop kasasındaki şarj lambası değişene kadar bekleyin) bilgisayarı açın.

Sağol Teşekkürler. Bataryayı değiştirmek istedim ancak orjinal batarya bulamadım. HP sordum, bizde üretimi yok dedi. Neyse bu akşam söylediklerini yapacağım. Yarın sonucu yazarım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…