Rehber Laptop batarya sağlığı nasıl kontrol edilir ve yükseltilir?

Sağol Teşekkürler. Bataryayı değiştirmek istedim ancak orjinal batarya bulamadım. HP sordum, bizde üretimi yok dedi. Neyse bu akşam söylediklerini yapacağım. Yarın sonucu yazarım.

Bu da büyük ihtimal uyumlu olacaktır:

Kalibrasyon işlemini akşam denedim. Ama Değerler yine aynı çıktı. Tek çare Bataryayı değiştirmek gözüküyor. İlk önerdiğin KT Servis deki Bataryayı alacağım sanırım. Yardımların için tekrar Teşekkürler.

Hocam laptopu alalı neredeyse 1 sene oldu. Rapor iyi mi? Şarjda kullanıyorum ama kapalıyken şarjda tutmuyorum.

Dosya Ekleri

• raporr.png
    21,5 KB · Görüntüleme: 84
Hocam normal değil galiba. uzun süredir %100'e şarj etmediğimden olabilir mi?

Hocam normal değil galiba. Uzun süredir %100'e şarj etmediğimden olabilir mi?

Batarya sağlık kapasitesi bir 28'e düşmüş geri 30'a çıkmış.
Sağdaki veriler design capacity soldakiler ise Full charge capacity.

Dosya Ekleri

• 1.png
    107,3 KB · Görüntüleme: 57
  • 2.png
    119,9 KB · Görüntüleme: 34
  • 3.png
    125,6 KB · Görüntüleme: 30
  • 4.png
    125,6 KB · Görüntüleme: 61
Öncelikle elinize sağlık. Umarım kalibrasyon arkadaşlarımızın işine yarar. Ben bilgisayarımı alalı bir buçuk sene oldu, ilk aldığımda Full Charge kapasitesi Design kapasitesinden yüksekti, hala da öyle. Hiç azalmadı bu bir buçuk yıl içinde. Genelde prize takılı, işteyken pilde kullandım. İşte de yalnızca tarayıcı ve ofis uygulamaları kullandım. Ayda 2-3 kez de bilgisayar tamamen şarjı bitip kapanıyor. Umarım uzun yıllar götürür beni.

18.662 / 47520 yaparsanız sonuç 0.39 çıkar hocam. Yani piliniz %61 aşınmıştır. Kalan sağlığı %39 dur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…