Laptop bataryası şarjda kullandıkça şişer mi?

neymar121212

Picopat
Lenovo IdeaPad Gaming 3 kullanıyorum hep şarjda kullanıyorum oyun oynadığım için bu ileride batarya şişmesi veya bozulması yapar mı? Laptop kapalı kasa olduğu için bataryayı da çıkaramıyorum.

Lenovo IdeaPad Gaming 3 kullanıyorum hep şarjda kullanıyorum oyun oynadığım için bu ileride batarya şişmesi veya bozulması yapar mı? Laptop kapalı kasa olduğu için bataryayı da çıkaramıyorum.

Bozulur ama şişermi belli değil markadan markaya değişir.

12 yıllık laptopumu 3 yıllık iken aldım, Full şarjda kullandım bataryası hala sorunsuz sıkıntısız çalışıyor, bozulma ve görünürde şişme gibi bir durum yok.

Laptoplar telefonlar gibi Full bataryadan kullanan cihazlar değil. Özellikle Gaming laptoplarda bu mümkün değil çünkü tam performansta batarya gerekli voltajı veremez zaten. Şarja taktığınız anda güç pilden değil şarj cihazından alınmaya başlar yani batarya deaktif kalır. Ama siz gene de haftada bir ya da iki haftada bir pili %30 seviyesine düşürün bataryanın hep %100 de kalması da çok sağlıklı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı