Laptop bataryasız kullanılabilir mi?

ArdaRiche1

Picopat
Daha fazla  
Başlıktaki gibi batarya öldü sanırım %0 kullanılabilir doluyor diyor. Fakat tık yok. Çıkartıp takıyorum işe yaramıyor. Şarjdan çekince anında kapanıyor. Bataryasız kullansam sıkıntı yaşar mıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşamazsınız. Kabloya dikkat edin yeterli çıkarsa kaydedilmemiş dosyalarınız falan gider.

Başlıktaki gibi batarya öldü sanırım %0 kullanılabilir doluyor diyor. Fakat tık yok. Çıkartıp takıyorum işe yaramıyor. Şarjdan çekince anında kapanıyor. Bataryasız kullansam sıkıntı yaşar mıyım sizce?
Sorun yaşamazsınız eski bataryası çıkabilir laptobumu 8.5 yıl o şekilde kullandım her türlü oyunu oynadım bir sıkıntı olmadı. Anakartlar kolay kolay bozulmaz.

Ayrıca %0 da ise uyku moduna alıp veya kapalı bir şekilde laptobunu 30 dk şarjda bekletebilir misiniz?

Sorun yaşamazsınız eski bataryası çıkabilir laptobumu 8.5 yıl o şekilde kullandım her türlü oyunu oynadım bir sıkıntı olmadı. Anakartlar kolay kolay bozulmaz.

Ayrıca %0 da ise uyku moduna alıp veya kapalı bir şekilde laptobunu 30 dk şarjda bekletebilir misiniz?
Deniyorum hemen.

Bataryada değil de şarj aletinde problem olma olasılığı da var. İmkanınız varsa başka bir şarj aletiyle deneyin.
Bataryasız kullanmak sorun olmaz.

Elektrik kesilmesi veya şarjdan aniden çıkarılma gibi durumlar yaşanmazsa anakarta hiçbir şey olmaz.
Bunların dışında nasıl olmaz? Türkiye'de yaşıyorsunuz değil mi? Ülkede elektriğin ne kadar dalgalandığından haberin yok sanırım, bu kadar dalganan bir ülkede iki üç kere artış azalış olsa, bakalım ana kart ne kadar dayanacak?

Bunların dışında nasıl olmaz? Türkiye'de yaşıyorsunuz değil mi? Ülkede elektriğin ne kadar dalgalandığından haberin yok sanırım, bu kadar dalganan bir ülkede iki üç kere artış azalış olsa, bakalım anakart ne kadar dayanacak?

Laptop'un içindeki pil dalgalanmayı korumuyor. Dalgalanmayı koruyan şey adaptörün ta kendisi. Arkadaş da zaten adaptörle kullanıyor.

Geri
Yukarı