Laptop belli bir süreden sonra kasmaya başlıyor

Yasiver

Decapat
Laptopu ilk açtığımda herhangi bir sorun yok fakat örneğin 2-3 saat Valorant oynuyorum drop sorunu başlıyor. Gittikçe drop bayağı bir artıyor oyunu kapatıp Google'da bile gezerken Google'da drop giriyor laptop daha 1.5 aylık sorun neden kaynaklı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınmadan kaynaklı olabilir ama 1.5 aylık olduğunu söylüyorsunuz. Bir bilgisayarcı varsa fanlarına baktırabilir, fanlarında sorun yoksa termal macununu yeniletebilirsiniz.

1.5 aylık olması ısınmasını engellemez, fanınız yetersizdir. O da ısındıkça frekans keser. Windows 11 ise normal bende kurmuştum 100 FPS'i geçmiyordu şuan 700 FPS civarı alıyorum.

Laptopu ilk açtığımda herhangi bir sorun yok fakat örneğin 2-3 saat Valorant oynuyorum drop sorunu başlıyor. Gittikçe drop bayağı bir artıyor oyunu kapatıp Google'da bile gezerken Google'da drop giriyor laptop daha 1.5 aylık sorun neden kaynaklı olabilir?

Bende de aynı problem oluyordu 120 TL'lik bir soğutucu aldım. İşimi görüyor 200FPS kadar çıktı Valorant'tayken.

Isınmadan kaynaklı olabilir ama 1.5 aylık olduğunu söylüyorsunuz. Bir bilgisayarcı varsa fanlarına baktırabilir, fanlarında sorun yoksa termal macununu yeniletebilirsiniz.
benimki 4 yıllık ekran katı 90 dereceye çıkabiliyor ne gerek var bir şey olmuyor boşuna para harcamaya gerek yok

Geri
Yukarı