Laptopta belirli bir süreden sonra internet kopması

SdtCngz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Laptopum uyku modu vs her şeyi kapalı. Gündüz tuhaf bir şekilde hiç bağlantı sorunu yokken

Gece internet bağlantısı anlık olarak kopuyor. CAT kabloları ile bağlı olan bilgisayarlarımda sorun yok, fakat laptop bağlantısı kesiliyor ve geri geliyor. Artık anlık mı oluyor bu işlem bilmiyorum fakat gündüz 12 13 saat bu sorun yokken, gece oluşuyor.

Koptuğunu da Online oyundan anlayabiliyorum disconnect hatası veriyor. Modem kapanmış ya da bir sorun olsa kablo ile bağlı PC'lerde oyundan düşerdi.
Sorun nedir sizce?

Driver Booster ile yüklemiştim driverlarını, buna dair başka bir konuda var bu şekilde fikir belirtmişler.

Teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Kablolu bağlantı kesilmese bile Wi-Fi yayınında anlık kesilmeler modemlerde sık görülen bir durum. Sadece geceleri olması biraz ilginç geldi ama.

Temiz bir format yolu gozuktu.
Bu sorunun haricinde başka sorun yok, sabah açayim örneğin 09,00 da. Akşama kadar gece kesinti yok. Fakat gece oyunu açık bırakıyorum, sabah kalkıyorum Disconnect olmuş. Tuhaf yani.
Sorunun modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Kablolu bağlantı kesilmese bile Wi-Fi yayınında anlık kesilmeler modemlerde sık görülen bir durum. Sadece geceleri olması biraz ilginç geldi ama.
Mesela evde bazen, telefonum wifi den çıkıyor. Mobil veriye geçiyor. Sanırım o tarz anlık geçişlerde Laptop da görmüyor wifi yi.

Bu sorunun haricinde başka sorun yok, sabah açayim örneğin 09,00 da. Akşama kadar gece kesinti yok. Fakat gece oyunu açık bırakıyorum, sabah kalkıyorum disconnect olmuş. Tuhaf yani.

Mesela evde bazen, telefonum Wi-Fi'den çıkıyor. Mobil veriye geçiyor. Sanırım o tarz anlık geçişlerde laptop da görmüyor Wi-Fi'yi.

O zaman modem kaynakli olabilir, ama siz yine de format atin derim.

O zaman modem kaynakli olabilir, ama siz yine de format atin derim.
Tamamdır format atacağım, peki devam ederse. Modemden nasıl çözeceğim bu hususu?
Sorun Wifi ile cünkü kablo ile bağlı pclerde sorun düşme gibi bir şey söz konusu olmuyor.
Meseleyi çözdüm.
Kablonet her gün 05:43 de artık ne güncellemesi yapıyorsa anlık kesinti yapıyor. Aynı sorun başka arkadaşımda da var. Mecbur kablo switch ile sorunu çözeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı