Laptop beyaz ekran veriyor

Weira

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar birkaç gün önce laptopumun kapağını açıp tozlarını vs. almıştım. Sonra kapattıktan sonra tekrar açtığımda laptop bir anda beyaz ekran verdi. Birkaç saniye geri geldi sonra tekrar gitti. Anakartta bir problem olduğundan şüphelendim fakat HDMI kablosu ile televizyona bağlandığımda laptopta hiçbir sıkıntı yok sanırım ekranın Flex kablolarından biri temassızlık yapıyor. Sizce bir bilgisayarcıya gitsem ortalama ne kadar ücret alır? Veya temassızlıktan ziyade kablonun yanmış, arıza vermiş olma olasılığı var mı? Herkese teşekkür ederim.

(Şu an her açtığımda beyaz ekran olarak açılıyor laptopun ekranı.)

Son düzenleme:
Güç seçeneklerine girip Kapak kapatıldığında yapılacakları seçin'e girdikten sonra kapağı kapattığımda'yı hiç bir şey yapma olarak ayarlayın ve daha sonrasında sadece bilgisayarın kapağını kapatıp açın. Bir bakın bakalım sorununuz düzelecek mi. Bu soruna benzer bir sorun yaşamıştım ve böyle düzeltmiştim.

Eğer düzelmezse bilgisayarınızı bir sallayın bakalım sorun bu şekilde düzelecek mi.

Eğer bu iki şekilde düzelmiyorsa zaten geriye tek çözüm ekranı değiştirmek kalıyor. Bu durumda da Mete kardeşiminde dediği gibi 300-500 lira civarında bir miktar ödeyerek ekranı değiştirtmeniz yada değiştirmeniz gerekebilir.

Arkadaşlar birkaç gün önce laptopumun kapağını açıp tozlarını vs. almıştım. Sonra kapattıktan sonra tekrar açtığımda laptop bir anda beyaz ekran verdi. Birkaç saniye geri geldi sonra tekrar gitti. Anakartta bir problem olduğundan şüphelendim fakat HDMI kablosu ile televizyona bağlandığımda laptopta hiçbir sıkıntı yok sanırım ekranın Flex kablolarından biri temassızlık yapıyor. Sizce bir bilgisayarcıya gitsem ortalama ne kadar ücret alır? Veya temassızlıktan ziyade kablonun yanmış, arıza vermiş olma olasılığı var mı? Herkese teşekkür ederim.

(Şu an her açtığımda beyaz ekran olarak açılıyor laptopun ekranı.)
Bu arada anakartta bir sorun olduğunu zannetmiyorum, sorun büyük ihtimalle tamamen laptop'un ekranından kaynaklanıyor. Siz en iyisi bir bilgisayarcıya götürüp bilgisayarınızı bilgisayarcıya gösterin hocam. Bir bilginiz yoksa buradan yardım alarak bilgisayarla uğraşmanızı pek tavsiye etmem. En iyisi bir bilene götürüp göstermek.

Sorun yazılımsal olsaydı yardımcı olurdum fakat iş donanımsal olunca beni aşıyor, kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Önerileriniz ve ilginiz için teşekkürler hocam. Dediklerinizi deneyeceğim,fakat şuan şehir dışındayım. Umarım söylediğiniz şeylerle düzelir ve basit bir problemdir.

Geri
Yukarı