Çözüldü Laptop BIOS pilini takınca açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erdem V.

Centipat
Daha fazla  
Kısa bir süre önce ablamın gece kapattığı sonrasında açamadığı laptopuna el attım. Sırayla çoğu şeyi denedim bugün ise fanı başka bir laptopda deneyeyim diye çıkarmıştım. Meğerse BIOS pilini de takmayı unutmuşum bu sayede laptopun Boot yaptığını sonrasında da Windows onarılıyor ekranını gördüm. Hemen ardından malum fan yok ısıtmamak için tekrar kapatıp diğer laptopun HDD'si ile değiştirerek Boot yaptım sorun olmadan açıldı. Fakat asıl soru şimdi geliyor.
BIOS pilini geri taktığımda bilgisayar tepki vermiyor eskisi gibi.
BIOS pili takılmadan rahatlıkla çalışıyor.
Öneriniz yahut sorunu anlatabilecek biri varsa bekliyorum kendim çözemedim bunu.

Çözüm
Ben denk gelmedim ama piller bitebiliyor zamanla. Değiştirmek gerekebilir. Bu ihtimali bir kenarda tutun.
Diğer arkadaşlarında yorumlarını bekleyin derim ben.
Ben denk gelmedim ama piller bitebiliyor zamanla. Değiştirmek gerekebilir. Bu ihtimali bir kenarda tutun.
Diğer arkadaşlarında yorumlarını bekleyin derim ben.

Çözüm
Açıklama olarak da şunu söyleyeyim cr2016 pil vardı onu elimdeki cr2032 ile değiştirdim laptop 6 yıllık olsa da bios pili değiştirmek zor olmadı. (bazı sistemlerde jumper -yanlış hatırlamıyorsam lehimli olması- olması)
Ayrıca eski dizüstünün fanını aldım buna taktım ancak tam uymadığı için yeni fan gelene kadar dvd ile ramin üstündeki koruyucu kapağına bantlayıverdim. İşlemci sıcaklığı ise 45-55 bandında.

Geri
Yukarı