Laptop BIOS ve Boot Menüsü Açılmıyor

aquaporcy

Hectopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming A15, Ryzen 7 7735HS, RTX 4050 140W, 24 GB 4800 MHz RAM
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
[ÇÖZÜLDÜ]Notebookuma format atmak istiyorum fakat BIOS ya da Boot menüsü açılmıyor. Direkt markanın logosu geliyor ve noktalar dönmeye başlıyor. BIOS F2 ile boot menü ise F12 ile açılıyor normalde. Problem ne olabilir?
Ayarlar > Kurtarma > Gelişmiş Başlangıç bölümün altındaki yeniden başlat seçeneğini seçin. Açılan sekmeden sorun gider'e girin, gelişmiş seçenekler'i seçin, UEFI Donanım Yazılımı Ayarları bölümüne girip yeniden başlat. Çıkan sekmeden F10 tuşuna bas.

Son düzenleme:
Emin misiniz o tuşların doğru olduğuna?
Evet. Notebook'u bugün aldım zaten sabah Windows 10 yükledim. Harddiksle alakalı sorun olduştu format atmadan çözdüm gibi şu an ama gerekli sonuçta burayı açabilmem

Notebookuma format atmak istiyorum fakat BIOS ya da Boot menüsü açılmıyor. Direkt markanın logosu geliyor ve noktalar dönmeye başlıyor. BIOS F2 ile boot menü ise F12 ile açılıyor normalde. Problem ne olabilir?
Ayarlar > Kurtarma > Gelişmiş Başlangıç bölümün altındaki yeniden başlat seçeneğini seçin. Açılan sekmeden sorun gider'e girin, gelişmiş seçenekler'i seçin, UEFI Donanım Yazılımı Ayarları bölümüne girip yeniden başlat. Çıkan sekmeden F10 tuşuna bas.

Çok teşekkürler

abi benimki amd ama boot menü cıkmıyor model:
Radeon RX550/550 Series
Muhtemelen hızlı başlatma açıktır, eğer Windows'u açabiliyorsan konuda çözüm olarak verdiğimi deneyebilirsin veya gelişmiş güç seçeneklerinden hızlı başlatmayı kapatıp bilgisayar açılırken Boot Menu veya BIOS'a girebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı