Laptop bir anda kapandı ve açılmıyor

Kayyuka

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarda oyun açıktı, yemek yemeğe gittim bilgisayar kapanmış. Açmaya basınca sadece açılma LED'i yanıyor, 3-4 saniye yanıyor, sonra LED de kapanıyor. Tamirciye de bir batarya sökmesi icin para vermek istemiyorum. YouTube'da batarya ve RAM'dan olabilir diyor ancak elimde bataryasız olarak yetecek bir şarj aleti yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
ihtimal 1-) Şarj aleti yok derken ne demek istediğinizi anlamadım. Pil bitmiş olabilir ve/veya güç adaptöründe sorun olabilir.

ihtimal 2-) Tam kapanmamış olabilir. Güç tuşuna 10-15 saniye basılı tutun. 1 dakika bekleyip tekrar açmayı deneyin.

İhtimal 1-) şarj aleti yok derken ne demek istediğinizi anlamadım. Pil bitmiş olabilir ve/veya güç adaptöründe sorun olabilir.

İhtimal 2-) tam kapanmamış olabilir. Güç tuşuna 10-15 saniye basılı tutun. 1 dakika bekleyip tekrar açmayı deneyin.

Demek istediğim şarj olmuyor bilgisayar önceden de bataryadan kaynaklı %0 olarak gösteriyordu ama bayağı uzun süre şarjı bitmiyordu bu yüzden bataryadan olabileceğini düşünüyorum ve 2. ihtimal değil denedim ama olmadı ve şarj aletine gelirsek elimdeki küçük bir şarj aleti var bilgisayar için ama yetmiyor Google açıkken bile şarjı bitiyor bununda bataryadan olabileceğini düşünüyorum ve elimde Xiaomi'nin 66watlik telefonda kullandığım şarj aleti var o olur mu bilmiyorum.

İhtimal 1-) şarj aleti yok derken ne demek istediğinizi anlamadım. Pil bitmiş olabilir ve/veya güç adaptöründe sorun olabilir.

İhtimal 2-) tam kapanmamış olabilir. Güç tuşuna 10-15 saniye basılı tutun. 1 dakika bekleyip tekrar açmayı deneyin.

Çıkardığım vidalarda mavi bir tabaka var bu nedir acaba?

Dosya Ekleri

• 17062684382845724208726234862968.jpg
    17062684382845724208726234862968.jpg
    124,1 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı