Çözüldü Acer Nitro laptop bir anda kapandı ve açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

R3FL3X

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
250GB SSD - 1 TB HDD
Ekran kartı
GTX 1050Ti
İşlemci
i7 7700HQ
Oyun oynarken bir anda oyunum dondu ve ses geldi. Bilgisayarı tuşuna basılı tutarak kapatmak zorunda kaldım ve şimdi bilgisayar açılmıyor. Acer logosunda kalıyor, alttaki yükleniyor simgesi donuyor. Bilgisayarı yeniden tuşundan kapattığımda ise tık sesi geliyor. Ne yapmam lazım?

Çözüm
Oyun oynarken bir anda oyunum dondu ve ses geldi. Bilgisayarı tuşuna basılı tutarak kapatmak zorunda kaldım ve şimdi bilgisayar açılmıyor. Acer logosunda kalıyor, alttaki yükleniyor simgesi donuyor. Bilgisayarı yeniden tuşundan kapattığımda ise tık sesi geliyor. Ne yapmam lazım?

Bilgisayarı kapa, fişten çek, bütün bağlı parçaları çıkar, güç tuşuna 30 sn. basılı tut tekrar, fişi tak, bilgisayarı aç. Statik elektrik olmuşsa alır elektriğini.
Bakalım aygıtları çıkarıp kapattım bilgisayarı, yarın açacağım umarım sorunsuz çalışmaya devam eder. Bir problem olmazsa buradan bildiririm.

Bilgisayar sorunsuz açılıyor ama sanırım fandan tok bir cızırtı sesi geliyor. Bu bir sorun mu?

Olabilirde olmayabilirde büyük bir sorun olacağını sanmam ama yeterli havalandırma yapmıyor olabilir veya ileride fan tamamen bozulabilir.

Geri
Yukarı