Laptop boşta 60 derece normal mi?

Optikiyaza

Hectopat
Makaleler
4
Laptopumun işlemcisi boşta 60-62 derece. Normal mi? Üstüne çay dökülmüştü. Bilgisayarcıya göndermiştik temizlik yaptı ve termal macun yenilemişti. Gitmeden önce de 60-70 derece arasındaydı termal macunun faydası olur mu?
Termal macun: Cooler Master MasterGel maker nano elmas partiküllü termal macun.

Şimdiki hava sıcaklıklarına göre bence normaldir. Daha serin sonbahar havalarında (18-22 santigrad derecede) ise 50 dereceye kadar biz normal olarak sayabiliyoruz. Termal macunu, eski macunu çatlamışsa değiştirildiğinde asıl faydası ancak o zaman olabilir, macunu zaten yeni yenilenmiş bir haldedir.

Bu haliyle oyunlarda fazla ısınmaması için bir laptop soğutucusuyla kullanırsanız daha iyi olabilir. Sıcak havanın yandan dışarı çıktığı ızgara kanallarına kompresör tipi bir hava üfleyiciyle ters olarak basınçlı havayı uygulayın, olası takılıp kalmış bir tozlanma varsa faydası olup sıcaklık boştayken 50'li derecelere kadar düşebilir. Bunu da bir deneyin. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Şimdiki hava sıcaklıklarına göre bence normaldir. Daha serin sonbahar havalarında (18-22 santigrad derecede) ise 50 dereceye kadar biz normal olarak sayabiliyoruz. Termal macunu, eski macunu çatlamışsa değiştirildiğinde asıl faydası ancak o zaman olabilir, macunu zaten yeni yenilenmiş bir haldedir.

Bu haliyle oyunlarda fazla ısınmaması için bir laptop soğutucusuyla kullanırsanız daha iyi olabilir. Sıcak havanın yandan dışarı çıktığı ızgara kanallarına kompresör tipi bir hava üfleyiciyle ters olarak basınçlı havayı uygulayın, olası takılıp kalmış bir tozlanma varsa faydası olup sıcaklık boştayken 50'li derecelere kadar düşebilir. Bunu da bir deneyin. Kolay gelsin.

Hocam Benin laptop zaten şu an hava almıyor alttan bu değerler öyle değer.

Evet, anladım, o zaman nomal olarak kabul edilebilir sıcaklık değeridir. Aslında atılamayan toz yumağı, vb artıklar kalmışsa eğer onları bu egzoz (çıkış) kanalından tam olarak atabilmek veta temizlemek amaçlı yazmıştım, laptop soğutucusu anlamımda alttan cebri gelen hava anlamında yazmamştım. Kolay gellsin.

Bende 2011 model ASUS G53 SX laptop var tabii şu anda kasalı aldım Allah'a şükür ama laptopbum Valorant'ta 90 derece GTA 5 de 120 derece oluyor

Geri
Yukarı