Laptop çok ısınıyor

Param yok ise nasıl termal macun alabilirim? Temizleme işlerinden anlamadığım için ve bir yerlerini kırmaktan çok korktuğum için temizliğe dokunmuyorum. Macun sürme işinden de anlamıyorum zaten. Bilgisayarım kırılırsa en az 5 yıl yenisini göremeyeceğim için böyleyim.
İlk olarak termal macun al diyen ben değilim,mesajları daha dikkatli okuyun. İkinci olarak bir laptop temizleme videosu izleyin, bir parça kırmanız için çok çabalamanız gerek. Zaten çok detaylı olarak temizlemeniz gerekmiyor sadece fan çıkışlarındaki gözle görülür tozları ve fan yaprakları üzerindeki tozları alsanız yeterli.
HP genel olarak ısınması ile meşhur.
HP Dizüstü Bilgisayarlar - Aşırı Isınmayı Önlemek İçin Dizüstü Bilgisayar İçindeki Isıyı Azaltma | HP® Müşteri Desteği Gördüğünüz gibi ısıma sorunu için bir rehber bile hazırlamışlar. Bu rehberi kendiniz uygulayın diye hazırlanmış, yani herkes yapabilir. Korkmanıza gerek yok, ne duygular içinde olduğunuzu biliyorum çünkü bende yıllardır aynı laptop'u kullanıyorum. Çocukluğumdan beri benimle. Belki bozulursa yenisini alabilirim ama bu ailemin durumunu sizin ki gibi zorlar. Eğer çok riskli bir şey olsa emin olun önermem.

İlk olarak termal macun al diyen ben değilim,mesajları daha dikkatli okuyun. İkinci olarak bir laptop temizleme videosu izleyin, bir parça kırmanız için çok çabalamanız gerek. Zaten çok detaylı olarak temizlemeniz gerekmiyor sadece fan çıkışlarındaki gözle görülür tozları ve fan yaprakları üzerindeki tozları alsanız yeterli.

HP genel olarak ısınması ile meşhur.
HP Dizüstü Bilgisayarlar - Aşırı Isınmayı Önlemek İçin Dizüstü Bilgisayar İçindeki Isıyı Azaltma | HP® Müşteri Desteği Gördüğünüz gibi ısıma sorunu için bir rehber bile hazırlamışlar. Bu rehberi kendiniz uygulayın diye hazırlanmış, yani herkes yapabilir. Korkmanıza gerek yok, ne duygular içinde olduğunuzu biliyorum çünkü bende yıllardır aynı laptop'u kullanıyorum. Çocukluğumdan beri benimle. Belki bozulursa yenisini alabilirim ama bu ailemin durumunu sizin ki gibi zorlar. Eğer çok riskli bir şey olsa emin olun önermem.
Anladım teşekkürler. Bu arada ailemi zorlamak değil direkt alamayız ben liseye gidiyorum daha telefonum yok. Ekmek aslanın ağzında derler ya hani, bizim ki ağızı geç aslan o ekmeği sindiriyor.
Bir miktar köşeye para atmanız lazım yoksa bu işler programla olacak şeyler değil. Eğer garantisi devam ediyorsa firmalar temizlik işlerini ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyor. Bakım konusunda da emin olun kolay kolay kırabileceğiniz bir parça bulunmuyor. En kötü ihtimalle aynı kasa yapısındaki laptopların bakım videolarından yararlanın. Bakım yapmaya karar verirseniz öncesinde ve sonrasında destek almak için konu açabilirsiniz.
Bak Allah belamı versin abartmıyorum haftada en fazla 2 maksimum 3 tl harcıyorum. Çoğu zaman bu bile olmuyor ha. Köşeye para atsam ve bunu keyfim bilgisayarıma versem aileme çok ayıp ederim. Bana da oldukça kızarlar ve haklı olurlar. Kıt kanat geçinirken ben bilgisayarımın derdine düşemem o yüzden bu denli çözümler istedim sizden. Ama teşekkürler.

Geri
Yukarı