Laptop CPU aşırı ısınma

Hakan Aydemir

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhabalar . Forumda yeniyim fakat çok önemli bir sorunum var. Lenovo g505s laptopum var. Bütün fan temizliğini yaptım. Termal macunları da bir tanıdığım tarafından yenilettim . Fakat cpu sıcaklık değerleri çok fazla. Laptopu ilk açtığımda cpu sıcaklığı 50c oluyor ve bir vakit oyun oynadıktan sonra bu değer 83c oluyor . Lütfen bu konuda yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskidende mi böyleydi sonradan mı böyle ısınmaya başladı?
Kardeş önceden bu kadar fazla değildi. Geçen yaz aralıksız saatlerce oynayabiliyorken şimdi direk ısınıyor. Özellikle LoL oynuyorum. Oyun başında 230FPS alıyorken 20 dakika sonra 38FPS'ye kadar düşüyor.

Yoğun yük altında 83 derece ise ekstrem bir değer değil.
Açılış için 50 derece de fena değil.

Değerler işlemcine, kasaya, soğutma sistemine, driverlara vb. birçok sebebe bağlı.
Yoğun yük altında olsa bile fazla ki yoğun yük altında olmasa bile bu derecelere çıkıyor maalesef. Direk işlemcinin performansı düşüyor.

Son düzenleme:
Soğutucu almayı ben de düşünüyorum fakat bazı yardım istediğim kişiler harici fanın pek bir işe yaramayacağını söylediler. Bu konuda eğer eminsen öyle bir şey yapabilirim.
Dostum aynı soğutucuyu ben kendi laptop'umda kullanıyordum ve gerçekten gözle görülür fark var soğutucu olunca.

Dostum aynı soğutucuyu ben kendi laptop'umda kullanıyordum ve gerçekten gözle görülür fark var soğutucu olunca.
Peki 100TL bütçem var da soğutucu önerebilir misin? Belki biraz aşabilirim bütçeyi. Teşekkürler bu arada.

Peki 100TL bütçem var da soğutucu önerebilir misin? Belki biraz aşabilirim bütçeyi. Teşekkürler bu arada.
Ha hatırladım da bana şöyle diyorlardı:
-Laptop soğutucu bilgisayarın dışını soğutur CPU yu soğutmaz. Ben çok fazla anlamadığım için sana soruyorum. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı