Laptop CPU aşırı ısınma

Bu yüzdeye az demek doğru olmaz. İşlemcin A8-4500M ise zaten giriş seviye i3 ayarında yani zorlanması normal.
Görev yöneticisinde kullanım değerlerini arttıran ek bir uygulama gözükmüyor ve driverların da sorun yoksa boşuna uğraşma.

Bu yüzdeye az demek doğru olmaz. İşlemcin A8-4500M ise zaten giriş seviye i3 ayarında yani zorlanması normal.
Görev yöneticisinde kullanım değerlerini arttıran ek bir uygulama gözükmüyor ve driverların da sorun yoksa boşuna uğraşma.
Hiçbir kurtarış yok mu :'(

Ya bir şey daha soracağım fakat lütfen dalga geçmeyin :) Bilgisayardan pek anlamam da benim laptopun işlemciyi değiştirirsem sorun ortadan kalkar mı ?

Görev yöneticisinde kullanım değerlerini arttıran ek bir uygulama gözüküyor mu ve driverların da sorun var mı yok mu?

Laptoplarda işlemci ürüne göre bazen değiştirilebiliyor ama AMD hakkında seni yönlendiremem.

Ek olarak işlemci sıcaklığın sana aşırı gibi gelebilir ama bahsettiğin yük değerleri için kabul edilebilir.
Bendeki i5 işlemcide açtığım zaman ortam sıcaklığına göre değişmekle birlikte 50 dereceye yakın.

Görev yöneticisinde kullanım değerlerini arttıran ek bir uygulama gözüküyor mu ve driverların da sorun var mı yok mu?

Laptoplarda işlemci ürüne göre bazen değiştirilebiliyor ama AMD hakkında seni yönlendiremem.

Ek olarak işlemci sıcaklığın sana aşırı gibi gelebilir ama bahsettiğin yük değerleri için kabul edilebilir.
Bendeki i5 işlemcide açtığım zaman ortam sıcaklığına göre değişmekle birlikte 50 dereceye yakın.
Bu arada %40 a kadar düşürebildim birşeyleri kapatarak fakat yine aynı...

Fakat oyunlarda FPS düşüşleri yaşıyorum ve AMD uygulamasından grafikleri arttırınca da ısınma oluyor. Oyun başında FPS fazlayken sonlarda çok fazla düşüyor.

Bilinçsiz olarak uygulamaları kapatma, gerekli olan var olmayan var. Sadece yüksek kullanımlar neye ait, o programlar çalışmalı diye sorarak kapat, mesela windows update, virüs programı taraması, backup gibi.

Görsel ekler misin? Hem sıcaklık hem de o andaki görev yöneticisi işlemci kullanımına etki eden uygulamaları.

Bilinçsiz olarak uygulamaları kapatma, gerekli olan var olmayan var. Sadece yüksek kullanımlar neye ait, o programlar çalışmalı diye sorarak kapat, mesela windows update, virüs programı taraması, backup gibi.
Yok hep gereksiz şeyleri kapattım. SS atamayacağım uygulama yüklü değil fakat hepsini söyleyeyim:
CPU sıcaklık = 70C şuan
Gpu1 diyot = 60
GPU2 = 57
Fan-GPU2 Fan = %35
Görev yöneticisinden CPU yükü = %50 şuanlık değerler arkada oyun açıkken ama amd ayarlarını düşürdüm fps düşük böyle de.

Son düzenleme:
Bilgisayarın soğutucu fanında sıkıntı olmuş olabilir mi? Bir kontrol edin, söküp yeniden takın olmazsa. Maalesef laptoplarda ısınmaya karşı çok etkili bir çözüm yok. Aliminyum bir tane ek soğutucu alabilirsiniz. Onun dışında paraya biraz kıyıp kaliteli bir termal macun alabilirsin. Ama herşeyin en iyisini yapsan bile en en fazla 10 derece düşüyor. Ben Casper kullanıyorum dediklerimi yapıyorum fan sesini de kulaklıkla kapatıyorum. :D

Bilgisayarın soğutucu fanında sıkıntı olmuş olabilir mi? Bir kontrol edin, söküp yeniden takın olmazsa. Maalesef laptoplarda ısınmaya karşı çok etkili bir çözüm yok. Aliminyum bir tane ek soğutucu alabilirsiniz. Onun dışında paraya biraz kıyıp kaliteli bir termal macun alabilirsin. Ama herşeyin en iyisini yapsan bile en en fazla 10 derece düşüyor. Ben Casper kullanıyorum dediklerimi yapıyorum fan sesini de kulaklıkla kapatıyorum. :D
Soğutucu fanında sıkıntı olduğunu nasıl anlayabilirim? Onu bilgisayarcıda yaptırmıştım temizliğiyle beraber. Acaba "Güç Seçenekleri" üzerinde bir şeyleri değiştirmek işe yarar mı? Ayrıca soğutucu fan alsam bile en fazla 10 derece mi düşer?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı