Çözüldü Laptop CPU'su değiştirilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Baklava Ordusu

Centipat
Yer
Türkmenistan
Daha fazla  
Bana laptop hediye ettiler ama işlemci beni tatmin etmedi. İşlemci modeli: Intel i5 1035G1 ve 4 çekirdek var. İşlemciyi 8 çekirdekli ve daha iyi işlemci ile değiştirebilir miyiz?

Çözüm
2010 öncesi laptoplarda soket olabiliyordu ama yenilerin hiçbirinde yok. Zaten soketlilerde de uyumlu işlemci bulmak, daha güçlü işlemci bulsan bile onu soğutabilmek falan çok zor işler. Madem hediye gelmiş olduğu gibi kabul edin.
Hocam laptopun alt kapağını açın ve soğutucu bloğu kaldırın:

20221112_132907.jpg

Eğer fotoğraftaki gibi işlemcinin yanında sökme vidası ya da mandalı ne var ise işlemcini değiştirebilirsin.

Laptop yeni olduğu için korkuyorum. Verdiğiniz bilgiler için sağolun.

2010 öncesi laptoplarda soket olabiliyordu ama yenilerin hiçbirinde yok. Zaten soketlilerde de uyumlu işlemci bulmak, daha güçlü işlemci bulsan bile onu soğutabilmek falan çok zor işler. Madem hediye gelmiş olduğu gibi kabul edin.
Çözüldü diye işaretledim. Artık gömülü mü değil mi diye bakacağım. Çok sağolun.

Çözüldü diye işaretledim. Artık gömülü mü değil mi diye bakacağım. Çok sağolun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı