Laptop donup siyah ekran oldu

393654

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşımla oyuna girmiştik ve oyunda zoom yapma tuşuna bastım sonra elimi çektim ama tuş basılı kaldı. Yani en başta klavye tepki vermemeye başladı, o sırada ekranda normal görüntü vardı, önümde oyuncular hareket ediyordu ve mouse ile kamerayı hareket ettirip vurabiliyordum sağ sola. Alt+Tab atmayı denedim ama olmadı. Laptopuma HDMI kablosu ile eski bir TV'yi bağlamıştım 1-2 hafta önce ve oyundayken de TV açıktı, TV ekranında Discord vardı. Arkadaşıma dedim bekle bilgisayarı kapatıp açayım geliyorum diye ama Windows'tan kapatamadığım için güç düğmesinden kapatmayı denedim ve güç düğmesinden bile kapatamadım. Sonra başka bir klavye bağladım ve o klavyede tepki vermedi. Ardından mouseu çıkartıp taktım, ışığı kapandı ve deaktif oldu. Televizyonu kapatınca yada açınca ekran 1-2sn gidip geliyor normal olarak. Ve bende televizyonu kapattım (bir keresinde ufak bir sorunu televizyonu kapatıp çözmüştüm) sonra tekrar açtım. Bu sefer laptopun ekranı da televizyonun ekranı da simsiyah oldu. Ctrl+Shift+Windows+B tuşları ile ekran kartını resetlemeyi denedim, işe yaramadı. Laptopun kapağını kapatıp uyku moduna geçmesini sağlamaya çalıştım yine olmadı. Kulaklığı çıkarttım, soğutucuyu çıkarttım ve tekrar taktım fakat mouseun aksine bu ikisi yine çalışmaya devam etti. O sırada laptopun klavyesinin ışığı sabit renkte yanıyordu, donmadan önce sürekli renk değiştiriyordu. Laptopun fişini çektim ve 1 saat pilinin bitmesini bekledim. Pili bitti, şarja taktım açmayı denedim ve açıldı. Şu an sorunsuz çalışıyor. Hatta konuyu o laptoptan açıyorum. Bu olayın yaşanma sebebiyle ilgili aklıma şu geldi; laptopun klavyesi nefes moduyla renk değiştirmeyi destekliyor ama Monster'ın programında o özelliği açamıyoruz. Tek renk sabit yapabiliyoruz sadece. Ve bir arkadaş buna çözüm olarak bir uygulama yapmış ve o uygulama sayesinde klavye otomatik renk değiştiriyor. O uygulamayı bu sabah indirdim ve indirmeden önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım ama indireli saatler oluyor.

Size sorunun kaynağı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı