Laptop ekran kartı değiştirmek mümkün mü?

Genelde hd 3000'e sahip laptoplarda ekran kartı soketi olmuyor. PCI-E üzerinden E-GPU takılabilir. ama konforlu olmaz.

Arkadaşlar lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım. Bilmiyorsanız cevaplamayın. Laptoplara harici ekran kartı takmak mümkün. Birçok kişi E-GPU kullanıyor.

Arkadaşlar lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım. Bilmiyorsanız cevaplamayın. Laptoplara harici ekran kartı takmak mümkün. Birçok kişi E-GPU kullanıyor.
Hocam çok bilgili değilim anlayabileceğim şekilde anlatsanız :) Hangi ekran kartına kaç para bütçe ayırarak bu işi yapabilirim? Hangi parçaları almalıyım?

Hocam çok bilgili değilim anlayabileceğim şekilde anlatsanız :) Hangi ekran kartına kaç para bütçe ayırarak bu işi yapabilirim? Hangi parçaları almalıyım?

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Ancak bu iş biraz masraflı maalesef. Öncelikle bilgisayarının marka modelini ve işlemci modelini bizimle paylaşmalısın. Bu işleme değecek bir bilgisayarsa nasıl yapıldığı konusundan bilgilendiririz. Genellikle hangi oyunları oynadığın konusunda da bizi bilgilendir. Ona göre ekran kartı seçimi yapabiliriz.

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Ancak bu iş biraz masraflı maalesef. Öncelikle bilgisayarının marka modelini ve işlemci modelini bizimle paylaşmalısın. Bu işleme değecek bir bilgisayarsa nasıl yapıldığı konusundan bilgilendiririz. Genellikle hangi oyunları oynadığın konusunda da bizi bilgilendir. Ona göre ekran kartı seçimi yapabiliriz.

İşlemcim: Intel Core i3 2350M 2.30 GHz.
Laptop marka model: Toshiba Satellite L755-S5110

Açıkçası bugüne kadar hep LoL oynadım ama kim istemez Valorant ve CS:GO oynamak :)
yardımlarınız için teşekkür ederim :)

Öncelikle şunu söyleyeyim. Muhtemelen bu işlem bilgisayarın fiyatına denk olacaktır.
Laptop'a masaüstü bilgisayarlarda kullanılan Pci-e X16 ekran kartını takmak için kullanmanız gereken kit bu;
Alfais 4250 Mini Pci E Ekspress
Alacağınız ekran kartını besleyecek olan güç kaynağı, sadece ekran kartını besleyeceğinden makul bir güç kaynağı olabilir. Bu Yeterli Olacaktır.
Concord C-875
Dediğiniz tarzdaki oyunları rahatlıkla oynatacak olan ekran kartının linki de buradadır.
SAPPHIRE Rx550 4g D5

Bunları almak sizin tercihinize kalmış bir şey. Ve iyi bir el becerisi ister. Bu tarz işlere çok uzaksanız bulaşmayın derim. Bilgisayarı komple çöp edebilirsiniz. Bana soracak olursanız, bence bu laptop için değmez.

Not: Bilgisayar bu işlemi desteklemeyebilir. İnternete kaynak bulamadım.

Öncelikle şunu söyleyeyim. Muhtemelen bu işlem bilgisayarın fiyatına denk olacaktır.
Laptop'a masaüstü bilgisayarlarda kullanılan PCI-e X16 ekran kartını takmak için kullanmanız gereken kit bu;
Alfais 4250 Mini Pci E Ekspress
Alacağınız ekran kartını besleyecek olan güç kaynağı, sadece ekran kartını besleyeceğinden makul bir güç kaynağı olabilir. Bu Yeterli Olacaktır.
Concord C-875
Dediğiniz tarzdaki oyunları rahatlıkla oynatacak olan ekran kartının linki de buradadır.
SAPPHIRE Rx550 4g D5

Bunları almak sizin tercihinize kalmış bir şey. Ve iyi bir el becerisi ister. Bu tarz işlere çok uzaksanız bulaşmayın derim. Bilgisayarı komple çöp edebilirsiniz. Bana soracak olursanız, bence bu laptop için değmez.

Not: Bilgisayar bu işlemi desteklemeyebilir. İnternete kaynak bulamadım.

yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Elimde eskiden kalma bir kasa var sadece ekran kartını alıp taksam olmaz mı? İşlemci ve anakart bilgilerim
Anakart: MSI N1996
İşlemci : 2.00 ghz olan eski bir işlemci (kusura bakmayın tam ismini bilmiyorum şu anda. Önerdiğiniz ekran kartına uygun düşük bütçeli bir işlemci önerebilir misiniz?)
Ram:1.5gb

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı