Laptop ekran kartı sürekli driver hatası veriyor

PetrAFather

Hectopat
Makaleler
1
RAM
16 GB 4800 MHz 1*16
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
Ryzen 7 6800H
Selam. Yaklaşık 4 ay önce Vatan Bilgisayar'dan ASUS TUF Gaming A15 FA507RM modelini aldım. İlk başlarda problem yoktu. FIFA 22'yi problemsiz oynatıyordu. Sonrasında denemek için Windows 10'a geçtim bu hata başladı. FIFA 22 oyunun ortasında sürekli atıyor ve driver güncelle diyordu. Tekrar 11'e geçtim. Cyberpunk 2077'de aynı hatayı vermeye başladı, her oyunun ortasında atıp duruyordu, sildim. CS:GO'da 100 FPS'i geçmemeye başlamıştı, içimden bilgisayarın parçaları zarar mı gördü acaba dedim. Onun sorunu da dahili grafik kartını kullanmasıymış.

Şu an tekrar 10'a geçtim, Detroit indirdim ve devam ediyor. ASUS'un sitesindeki driverları kurunca da aynı GeForce Experience'deki driverları kurunca da aynı durumu yaşıyorum. Ben oyuna tekrar girmekten bıktım oyun hata vermekten bıkmadı. Bu arada ayarlardan RTX 3060 ekran kartını da seçtim.

1673178074753.png

FIFA 22'de DXGI hatası veriyordu zaten önceki konularıma bakarsanız görürsünüz, orada da FIFA 22'nin sorununu belirtmiştim. Laptop pişmanlıktır diyenler haklı ben de masaüstü alacaktım ama sabit durmadığım için mecbur kaldım, şu an bunu yazarken bile evde değilim diyeyim siz anlayın. Umarım bilgili birisi yardımcı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
dediğim gibi windowsunuz orijinal ise sıfırlama ve sonra update şeklinde deneyebilirsiniz. Diğer türlü kullanıyor iseniz de temiz bir kurulum yapmayı deneyin
Şimdi RUFUS ile ISO dosyasını hallediyorum, Windows orijinal.

Arkadaşlar şimdi ISO'yu hallettim ama Detroit Crack. Save dosyasını alsam bile inmesi uzun süreceğinden dosyalarını kopyalasam sorun olur mu? Bu arada oyunu arkadaşımın steam hesabından indirip dosyalara eriştim yardım alarak. Crack dosyası basit zaten. Ne yapmam gerek?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı