Laptop ekran kartının soketli mi lehimli mi olduğunu nasıl anlarım?

bayramm2

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar dizüstümün 2 yıl önce falan bir bilgisayarcı ekran kartının bozuk olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylemişti. Peki benimki değişilenlerden mi yoksa anakartla mı üretilmiş nasıl anlayacağım? Mevcut durumda bilgisayarcıya gidemiyceğim için evde çözüm önerirseniz sevinirim. Ve bu ekran kartları nerede bulunur? İnternette pek çıkmıyor.

2269D1F4-EE3C-4097-BBD7-351328FD978F.jpeg

D56DB769-8712-4791-B510-F0428B636B94.jpeg

C75C7E8D-95F6-4BD8-B2C0-A40AEAA509D5.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ulen hep böyle kişiler yüzünden bilgisayarcılar yalancı,sahtekar duruma düşüyor. Ayrıca ekran kartları anakart ile bütünleşik gelmekte. Büyük ihtimal sana BGA cihazı ile chipset tamiri yapacaklardı. O da ne kadar idare eder belli değil. Fakat cihazın çalışmakta neden bozuk demişler ki?:)

Benim bildiğim ekran kartının isminin sonunda 'x' ibaresi olanlar vidalı oluyor. Örnek 940MX gibi.

Benim bildiğim ekran kartının isminin sonunda 'X' ibaresi olanlar vidalı oluyor. Örnek 940MX gibi.

Hayır. Bende bu laptop var.
MX230 kart var ama işlemci gibi tümleşik ve direkt delid yaparken çekirdeğe sıvı metal süreriz ya onun gibi soğutuluyor.

Arkadaşlar dizüstümün 2 yıl önce falan bir bilgisayarcı ekran kartının bozuk olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylemişti. Peki benimki değişilenlerden mi yoksa anakartla mı üretilmiş nasıl anlayacağım? Mevcut durumda bilgisayarcıya gidemiyceğim için evde çözüm önerirseniz sevinirim. Ve bu ekran kartları nerede bulunur? İnternette pek çıkmıyor.

Eki Görüntüle 536964
Eki Görüntüle 536965
Eki Görüntüle 536966

Laptop modelinizi Google amcaya yazıp sonuna dissambled eklersiniz örneğin ASUS D509DJ dissambled içini açan bir kanal var laptop Media diye o zaman anlarsın:)

Ulen hep böyle kişiler yüzünden bilgisayarcılar yalancı,sahtekar duruma düşüyor. Ayrıca ekran kartları anakart ile bütünleşik gelmekte. Büyük ihtimal sana BGA cihazı ile chipset tamiri yapacaklardı. O da ne kadar idare eder belli değil. Fakat cihazın çalışmakta neden bozuk demişler ki?:)

İntel hd grapichs kullandığı için çalışmakta eskiden oyun performansı böyle değildi.
Laptop modelinizi Google amcaya yazıp sonuna dissambled eklersiniz örneğin ASUS D509DJ dissambled içini açan bir kanal var laptop Media diye o zaman anlarsın:)
Laptop'un marka ve modelini belirtin.
Bayağı eski modelini bilmiyorum ama markası exper 8gb ram gt520m ve i7 2630qm

Son düzenleme:
İntel hd grapichs kullandığı için çalışmakta eskiden oyun performansı böyle değildi.

Bayağı eski modelini bilmiyorum ama markası exper 8gb ram gt520m ve i7 2630qm
Bilgisayarı bir Windows işletim sistemiyle veya Windows format diskiyle açın. Kurulu işletim sistemi varsa "Komut İstemi"ne girin. Başlat'a "Komut İstemi" veya "CMD" yazdığınızda bulabilirsiniz. Eğer format diskiyle açtıysanız "Shift + F11" tuşlarına basın. (Bazı Modellerde "Shift + Fn + F11" olabilir.)

Komut istemini açtıktan sonra alttaki komutu yazarak bilgisayar modeline ulaşabilirsiniz.

wmic csproduct get name

Hatta kısa parça numarasını da bulmak isterseniz alttaki komutu yazarak seri numarasını ve bilgisayarınızı üreten firmanın driver sayfasına gidip seri numarası ile arama yapın. Büyük ihtimalle çıkan sonuçta size kısa parça numarasını da verecektir.

wmic bios get serialnumber
Bilgisayarcıyım ve dükkanda her türlü ekran kartı değişimi yapabiliyoruz.

Geri
Yukarı