Laptop ekran kartının yandığı nasıl anlaşılır?

keremcift0

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben laptop kullanıyorum. Ve içinde 2 tane ekran kartı. Var biri Intel diğeri AMD. AMD'yi kullanamıyorum. Bir sıkıntı mı var yoksa AMD ekran kartı yandıysa nasıl anlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç defa format attım düzelmedi.

Hayır ama son 1 yıl civarında çok fazla mavi ekran vermeye başladı.

Mavi ekranın hata kodu olur hatırlıyor musunuz hata kodunu?

Laptopun fazla mavi ekran vermesi normal değil laptopum 10 senelik ve sadece 2 kere mavi ekran verdi bilgisayarı yiyecek oyunlar oynamama rağmen.

Driverden dolayı hocam denemeyin bence ama güvenli modda başlatıp diğer ekran kartınızı devre dışı bırakıp güvenli moddan çıkıp yeniden başlatın PC düzgün açılırsa sıkıntı yoktur ama olmazsa tekrar güvenli moda girip ekran kartını açın ama bence denemeyin.
ne yapmalıyım ozaman

2 ekran kartı var 2 sinidemi kapatacam

discord varmı şuan işim var akşam halledelim

Ne yapmalıyım o zaman.

2 ekran kartı var 2 sinidemi kapatacağım.

Hayır yandığını düşündüğünüz açık kalacak diğeri kapalı ama olmama ihtimali var yapmayın bence riskli bir şey olursa benim üstüme kalmasın.

Ne yapmalıyım o zaman.

2 ekran kartı var 2 sinidemi kapatacağım.

Discord var mı şu an işim var akşam halledelim.

Var.

Bilgisayarcıyamı götürmeliyim.
Ne gibi sıkıntılar çıkabilir.

Hocam driver sorunu silip son driveri yükleyebilirsiniz ama uğraşmaya değmez diyorsanız bilgisayarcıya götürün ciddi bir durum yok diğer kart sizi idare ettirir diye düşünüyorum bazen driveri bozuk olan kart devreye girerse mavi ekran verir bu süre içindede diğeri devreye girecek bu şekilde aceleye gerek yok istediğiniz zaman götürün bilgisayarcıya.

Geri
Yukarı