Çözüldü Laptop ekranda siyah çizgiler var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Faraenn

Hectopat
Yer
İstanbul
Öncelikle selamlar. Benim 5 yıldır kullandığım laptopumda sol üstte çizgiler oluşuyor ve gittikçe büyüyor. Fazlalaşıyor, nasıl önüne geçebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun çözüldü mü? Çözüldüyse, nasıl çözdünüz?
Sorun direkt ekrandaymış. Bilgisayarcı mürekkep dağıtmış dedi. Tamiri olabilir belki dedi o akan mürekkebi dağıtırsak sorun kalkacaktır dedi. Ama maalesef olmadı ekranı değiştirdik.
  • Donanımsal sorun değil ise DDU ile ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrar indirip çözebilirsin.
  • Donanımsal sorun ise servise bırak derim.
  • Sistemini tam olarak belirtirsen daha iyi yardımcı oluruz. İşlemci ekran kartı hepsini.

Donanımsal gibi gözüküyor. Monitöre takınca düzeliyor. Monitör almam lazım galiba. Öyle değilmi=

Laptopa özel ekran sipariş verebilir güvenilir bir tamirciye verirseniz ve böylelikle halledebilir. Yok ben güvenmiyorum dersen yeni bir monitör şart sorunu çözmek için.

Bir fotoğraf atsanız daha iyi olur. Ölü pixel oluşuyorsa geçmiş olsun.

Ekran görüntüsü çekince olmuyor. Sadece bakınca oluyor yani donanımsal galiba.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…