Laptop ekranı açılmıyor

Daha fazla  
Bizim laptop 14 yıllık ve bataryası uzun bir süredir bozuk, bir kere yenisini almıştık ama o da kısa sürede kullanılmaz hale geldi. Artık masaüstü gibi kullanmaya başlamıştık. Ama bataryayı hala takılı. Şarjı %100 gösterse bile fişi çektiğin anda düşük pil modunda hangi işlem varsa -bizde hazırda bekletti- o moda geçiyordu. Bazen bilgisayarı uykuya alıp öyle fişini çekerdim. Fişi geri taktığımda da sorunsuz çalışırdı.
Geçen gün yine aynı şekilde uykuya alıp fişi çektim. Biraz oyalanıp laptopu tekrar açmak istediğimde ekran uzun bir süre gelmedi.
Durumu şöyle anlatayım: Tuşa bastığımda fan sesleri geliyor hatta bizim laptopta alışık olduğum fanların ilk çalışmaya başladıkları anki sesi duyuyorum. Bu andan sonra normalde ekrana "Acer" yazısının gelmesi lazım ama gelmiyor. Bir süre bilgisayarın fanları çalışıyor, sonrasında ise kendi kendini durdurup bir daha açılmaya çalışıyor. Ve bu döngüyü tekrar fişi çekmek hariç durduramıyoruz. Dün nasıl oldu bilmiyoruz ama bir kere açıldı bilgisayar. Hatta biraz kullandık. Kapattıktan sonra aynı sorun devam etti. YouTube'dan videolara baktık ama geneli "her şeyi çıkar, güç tuşuna 30 sn basılı tur" tarzı şeylerdi ve işe yaramadılar. Ne yapacağımızı bilmiyoruz.

Geri
Yukarı