Monster laptop BIOS ekranı açılmıyor

Volvo_Penta

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel® Core™ i7 11800H GPU: NVIDIA® GeForce® RTX 3060 Max-P 6 GB GDDR6 192-Bit 130W RAM: Kingston Fury Impact 64 GB 3200mhz DDR4 Ekran: 17,3 FHD 1920x1080 300Hz sRGB %100 IPS

SSD: Samsung 980 PRO M.2 SSD PCIe 4.0 2 TB SSD2: Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD PCIe 3.0 2 TB

WI-FI: Intel® Wi-Fi 6 AX201, 2x2+ Bluetooth 5.2 Klavye: SteelSeries RGB Per Key Gaming Keyboard
Meslek
Müzisyen
Merhaba, Tulpar T7 v25.1.2 namı diğer MSI GP76 Leopard bilgisayarım var. Dün akşam sorunsuz şekilde çalışırken bu sabah açmak istediğimde açılmadı, ne olduğunu bilmiyorum.

Cihazın güç tuşuna bastığımda normalde 2-3 saniye sonra ekran gelirdi, şimdi hiçbir tepkime yok. Sorunla alakalı denediklerim;
-Anakarttaki bütün kabloları kontrol ettim, cihaz hep sabit kullanılıyordu ama ne olur ne olmaz.
-Pili çıkarıp statik enerjiyi atmak için 1 dakika boyunca güç tuşuna basıp sonra geri taktım.
- M.2 slotlarının yerini değiştirdim, teker teker takıp denedim, hepsini söküp denedim.
-RAM'lerin yerini değiştirdim, tek tek ve farklı, çalışan bir RAM ile denedim.
-Wi-Fi kartını söküp denedim.
-HDMI ile başka monitörden ekran durumunu kontrol ettim.
-Windows yüklü USB disk hazırlayıp taktım.
-4 saat açık beklettim belki kendine gelir diye.
Yukarıda yazdıklarımın hepsini denedim ancak hiçbiri çare olmadı, güç düğmesine bastığım zaman sadece fanlar bilgisayar sıcaklayınca devreye giriyor.
Sorunun videosu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İçinde önemli bilgilerim var, silindi mi silinmedi mi bilmiyorum durduk yere açılmamasının sebebi ne olabilir? Problemi kendim çözebilir miyim,

1705418047365.png

Bunları denediniz mi? Benim de Monster'im (Abra V5 15.8) var. İşe yaramazsa teknik servise gönderebilirsiniz, benim buna benzer olan bir sorunumu çözmüşlerdi.

Eki Görüntüle 2086423

Bunları denediniz mi? Benim de Monster'im (Abra V5 15.8) var. İşe yaramazsa teknik servise gönderebilirsiniz, benim buna benzer olan bir sorunumu çözmüşlerdi.
Bunu denememiştim şimdi denedim ancak sorun çözülmedi.Ne olduğunu çok merak ediyorum durup dururken bir bilgisayara ne olmuş olabilir ki,bir de muhtemelen anakart arızası diyip yollayacaklar diye düşünüyorum.Sanki Bios bilgisayardan tamamen silinmiş gibi hiç açılmıyor cihaz öylece kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı