Çözüldü Laptop ekranı nasıl tamamen devre dışı bırakılabilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

655432

Decipat
Laptopun monitörü öldü. Tamir ettirmeyi düşünmüyorum.

1-) Yeni masaüstü monitör aldım ve taktım ama dahili (bozuk) monitörü devre dışı bırakamıyorum.
Laptop sadece harici monitörü görsün istiyorum. Windows sistem üzerinden nasıl yapabilirim?

2-) Laptop monitörünü (kapağı) tamamen sökebilir miyim? Bu işlem basit midir?

@Egehanedar. Yardımcı olabilirsen veya yardımcı olabilecek brisini etiketlersen sevinirim. Benim için

Soruların herhangi biri hakkında bilgi verseniz de yeterli olur. Nihayetinde amaç aynı. Herkese şimdiden teşekkürler...

Aşağıdaki ilk iki mesaj sorunumu halletti ve ikisi de çözümdür ama Windows+P ile kolaylıkla yapılıyor. İkisini de çözüm olarak işaretlemek isterdim ama mümkün değil. :( Teşekkürler @SerdarEdition @swertY

Son düzenleme:
Laptopun monitörü öldü. Tamir ettirmeyi düşünmüyorum.

1-) Yeni masaüstü monitör aldım ve taktım ama dahili (bozuk) monitörü devre dışı bırakamıyorum.
Laptop sadece harici monitörü görsün istiyorum. Windows sistem üzerinden nasıl yapabilirim?

2-) Laptop monitörünü (kapağı) tamamen sökebilir miyim? Bu işlem basit midir?

@Egehanedar. Yardımcı olabilirsen veya yardımcı olabilecek brisini etiketlersen sevinirim. Benim için

Soruların herhangi biri hakkında bilgi verseniz de yeterli olur. Nihayetinde amaç aynı. Herkese şimdiden teşekkürler...

Ekran yansıtma ayarlarından sadece 2 ci monitör olarak seçersen laptopun ekranı çalışmayacaktır.

Windows+P bas oradan yukarıdaki arkadaşın dediğini yap.

Çözüm
Ekran yansıtma ayarlarından sadece 2 ci monitör olarak seçersen laptopun ekranı çalışmayacaktır.
Bu cevap yardımcı oldu ama anladığım kadarı ile bu işlemi pc yi her açtığımda yapmam gerekecek. Üstad laptop monitörünü tamamen iptal etmenin/devredışı bırakmanın bir yolu var mı ?

Yansıtma ayarları biraz kafa karıştırıcı idi. Harici monitörü dijital tv olarak görüyormuş. @swertY nin mesajında belirttiği kısayolla oldukça kolay oldu. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı