Çözüldü Laptop ekranında mavi ve beyaz çizgiler çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Doğukan Acar.

Hectopat
Yer
Hatay/Dörtyol
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, benim sorunum dizüstü bilgisayarımın ekranında mavi ve beyaz çizgiler çıkıyor. Print screen denedim olmadı o yüzden ekran kartında bir sıkıntı olmadığını söyleyebilirim, bilgisayarı açtıktan 10 dk sonra çıkmaya başlıyor ve 30 dk sonra ekranın tamamını kaplayan saniyelik gelip giden mavi ve beyaz çizgiler geliyor. Ekranın etrafına falan baskı uyguladım ama geçmedi, ne yapacağımı bilmiyorum. Her siteye baktım fakat hepsinde ya ekrana baskı uygulayın ya da tamirciye gidin yazıyordu. Acaba tamirciye gitmeden yapabileceğim bir şey var mı? Onu merak ediyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. Bu arada bilgisayarım 2011 model...

Sistem özelliklerim;
ASUS K52jt.
Intel Core i5 m480.
AMD Radeon HD 6370M.
6 GB RAM.

Bilgisayarım aşırı derecede eski ama durumum pek yok, lise öğrencisiyim dediğim gibi 2011 model ASUS K52jt şimdiye kadar yine bu sorun olmuştu. 1 kere hiç düşünmeden tamirciye götürdüm, oldu ama 2 yıl sonra yani şimdi hala oluyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm hala ekranda çizgiler çıkıyor ama çok dikkat edilmezse o bile gözükmüyor. Şu şekilde çözdüm ekranımda mavi çizgiler falan çıkınca aklıma ölü pixeller geldi bana hiç olmamıştı ama bir yerde videosunu falan görmüştüm ben bu URL'de ki: ''
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
'' linke gittim ve 10-30 dk falan tam ekran 1080P oynattım ve düzeldi neredeyse bitti ve dikkatlice bakılırsa anca o zaman görülebiliyor...
Arkadaşlar sorunu çözdüm hala ekranda çizgiler çıkıyor ama çok dikkat edilmezse o bile gözükmüyor. Şu şekilde çözdüm ekranımda mavi çizgiler falan çıkınca aklıma ölü pixeller geldi bana hiç olmamıştı ama bir yerde videosunu falan görmüştüm ben bu URL'de ki: ''
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
'' linke gittim ve 10-30 dk falan tam ekran 1080P oynattım ve düzeldi neredeyse bitti ve dikkatlice bakılırsa anca o zaman görülebiliyor...

Çözüm

Geri
Yukarı