Laptop ekranını monitöre bağlayınca gecikme veya Hz düşüşü yaşanır mı?

Yani FPS artar mı ben FPS azalır diye düşünüyordum. Peki 2K ekran alırsam yani daha yüksek çözünürlüklü ekran alırsam FPS düşer mi? (ekranım bana yeterli fakat daha büyük ekranla oynamak istediğim için)

Laptopun modeli nedir? Düşebilir. Ancak 3080 gibi bir kartı 1080p kullanıyorsanız mesela artar. Çünkü 1080p'de darboğaz olur kart.

Yani FPS artar mı ben FPS azalır diye düşünüyordum. Peki 2K ekran alırsam yani daha yüksek çözünürlüklü ekran alırsam FPS düşer mi? (ekranım bana yeterli fakat daha büyük ekranla oynamak istediğim için)
Min 3070/4060 Türevi bir kartın yoksa 2k'da biraz zorlar. 1080p ideal olur. Ama kartın üst segmentse 2k daha güzel olur.

Herhangi bir FPS kaybı yaşamazsınız. 200Hz yenileme hızına HDMI kablo ile çıkmanız biraz zor. Yanlış olmasın HDMI 2.1 versiyonu bu Hz değerlerini verebilir. Ki bunun için de versiyonu destekleyen bir monitörünüzün ve laptopunuzun olması gerekli.

Ekranı bağladıktan sonra laptop ekranınız 144Hz, monitörünüz ise (bağlantılar doğru ve 200Hz destekleniyorsa) 200Hz yenileme hızında görüntü verecektir.

3060 rtx 1080p kullanıyorum

3060 rtx olur mu
3060'da grafikleri ultradan yükseğe düşürmeye başlarsın. 3060, 1080p kartı; fazlasına gerek yok. Eğer çok büyük monitör kullanmayacaksan 1080p yeterli zaten, ppı değeri tatmin ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı