Laptop Ekranının Kırılması

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bir arkadaşımın laptopunun ekranının içi kırılmış. İçinden sıvı aktığını falan söylüyor. Kaç ayda tamir olacağı ve kaç TL tutacağını merak ediyor. Teşekkürler.

Arkadaşımın bir yakınının bilgisayarında da oldu. Gece bırakmış, sabah ekranın içi kırık olarak bulmuş. Garanti dışı demişler. Kullanıcı hatası demişler. İstesem onu o hale getiremem diyordu. Sanırım sıcaklık farkından olmuş. 7 yıl kadar önce de arkadaşımın ekranı dışdan kırılmıştı. Servisi fiyat olarak yanlış hatırlamıyorsam 500 tl civarında istemişti. Fakat o başka bir yerde 100 tl ye yeni panel taktırdı. Tarih olarak yanılıyor olabilirim. O zamanlarda led arka aydınlatmalı paneller yaygın değildi. 100 tl ye led panel taktırmıştı. Tamir süresi olarak, tamir edilir mi bilmiyorum ama yeni panel takmak çok kısa sürüyor.

Garantisi var, 4 yaşındaki bir akrabası taşırken düşürmüş, o yüzden kullanıcı hatasına giriyor. Marka Toshiba.

Benim eski dizüstünü gece yataktan düşürmüşüm uyurken, 170 tl ye aldım ekranı ve kendim montajladım, daha ucuzu yoktu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı