Laptop ekranının yağlı görünmesi

Burakfenerci

Femtopat
Daha fazla  
Ben yeni laptopumun ekranını yanlış temizlik ürünleriyle temizledim (bilmeden):(
Islak mendille silip havlu kağıtla temizledim, bir iki defa annemin temizlik beziyle sildim... (İçinde temizlik ürünü ve musluk suyu varmış.) Hatta bunlar hep ekran açıkken yapıldı. Geçen gün bunların olmaması gerektiğini öğrendim, hele bir de laptop yeni olunca bir süre kriz geçirdim😬. Öğrendikten sonra mikrofiber bezle ve düzgün ekipmanla sildim, ancak ışık tuttuğumda çok küçük 1 çizik dışında bir şey görmememe rağmen ekranı açtığımda yağlı bir görüntü olduğunu fark ettim. Yani ekranım mat ekran ama hiç yağlı olduğu gözüme çarpmamıştı. Psikolojik de olabilir, emin değilim, yanlış şeyler yaptığımı öğrenince ekranın her şeyini incelemeye başladım çünkü. Sizce ekranın tipi mi böyledir yoksa zarar mı vermişimdir? (Özellikle açık renklerde böyle gözüküyor; Beyaz, Kırmızı, Açık yeşil)

Son düzenleme:
Benim monitör öyle yağlı değil, gidip özel sıvısını ve küçük mikrofiber bez aldım. 2 haftada bir siliyorum yetiyor. İstersen ekran temizlemek için üretilen sıvılardan al belki geçer. Piksellere umarım bir şey olmamıştır.

Piksellerde bir sıkıntı yok gibi(ölü piksel vs. yok). En son dün temizledim, LCD ekran temizleme spreyiyle, ama toz çok birikiyor benimkinde.
Ekranın dış katmanı zarar görmüş olabilir diye korkuyorum sadece

Piksellerde bir sıkıntı yok gibi(ölü piksel vs. yok). En son dün temizledim, LCD ekran temizleme spreyiyle, ama toz çok birikiyor benimkinde.
Ekranın dış katmanı zarar görmüş olabilir diye korkuyorum sadece.

Bakarken sıkıntı yaşamıyorsanız veya monitör arıza vermiyorsa bir şey yoktur 1 2 hafta bilgisayarı kontrol edin sorun yoksa kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ekranın dış katmanı zarar görmüş olabilir diye korkuyorum sadece
Zarar gördüğünü düşünmüyorum, özel sprey ile temizle bir süre sonra gider o yağlı şeyde.

Yeni konular

Geri
Yukarı