Laptop fan temizliği

Fan normalde kaç RPM'de dönüyordu? Fanı temizlemek için bilgisayarın içini açmanız gerekir. Elektrikli süpürge ile bir şey çekemezsiniz ve iyice tıkar orayı. Ve yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi fan normalden fazla dönerse veya ters bir şekilde dönerse fan bozulur.
Bir de 2000 civarı RPM bir bilgisayar için ideal değerler mi?

Boştayken 2000 RPM oluyorsa fazla ama oyun falan oynarken oluyorsa normal.
Boştayken 0 oldu az önce ama internette gezindiğimde yine 2000 civarı oyuna girdiğimde de yine 2400 seviyelerinde.

Bir de ürünümü genel bakım için garantiye vermek istedim vatan bilgisayardan almıştım.Ordaki yetkili ürününüz pahalı oraya gönderdiğinizde de aynı sizin yaptığınız işlemi yapacak bence göndermeyin zaten kargoda da bir sıkıntı çıkabilir dedi.Ben de göndermedim.Sizce göndermeli miyim?Ürünümün aldığım günden bu yana fiyatı çok yükseldi bir şey olursa diye korkuyorum tabi doğal olarak bir daha almaya gücüm olmayacağından.Gerçekten sadece fana üfleyip geri mi gönderiyorlar garantide yoksa gerçekten temizlik yapıyorlar mı?

Boştayken 0 oldu az önce ama internette gezindiğimde yine 2000 civarı oyuna girdiğimde de yine 2400 seviyelerinde.

Bir de ürünümü genel bakım için garantiye vermek istedim vatan bilgisayardan almıştım.Ordaki yetkili ürününüz pahalı oraya gönderdiğinizde de aynı sizin yaptığınız işlemi yapacak bence göndermeyin zaten kargoda da bir sıkıntı çıkabilir dedi.Ben de göndermedim.Sizce göndermeli miyim?Ürünümün aldığım günden bu yana fiyatı çok yükseldi bir şey olursa diye korkuyorum tabi doğal olarak bir daha almaya gücüm olmayacağından.Gerçekten sadece fana üfleyip geri mi gönderiyorlar garantide yoksa gerçekten temizlik yapıyorlar mı?
Welcome to Turkey.
Alalı 1 yılı geçtiyse cihazı teknik servise bakım için yönlendirin, bilgisayarın uzun ömürlü olması için.

Bakım işleminde neler yapılıyor bilginiz var mı?
Fan temizliği yapıyorlar ve termal macun yeniliyorlar.
Yakın zamanda technopat bir rehber yaptı bununla ilgili.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fan temizliği yapıyorlar ve termal macun yeniliyorlar.
Yakın zamanda technopat bir rehber yaptı bununla ilgili.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben de bunu istiyordum zaten.Herhalde uğraşmak istemediğinden öyle konuştu.Bende anlamadığımdan ve çekindiğimden vermedim.Çok teşekkür ederim.
Bu işlerden çok anlamayan biri olarak çok yardımcı oldunuz.Cevap veren,yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.
Arkadaşlar garantiye verdim bilgisayarımı bu konunun üzerine.Fan arızalı deyip heatsink değişti ve image atıldı yazılı kağıtla bilgisayarımı aldım ama hala fan internette takıldığımda 2400 rpm civarında çalışıyor.Bilgisayarımın markası aşağıda,bu rpm normal mi bilgisayarım için?Bilen biri varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı